Öğrencilere Yabancı Öğretmenlerden Konuşma Dersi

Kırıkkale’nin Lüleburgaz ilçesinde devlete bağlı iki okulun ortaokulunda yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulaması başladı. Öğrencilerin yabancı öğretmene sorduğu ilk soru ‘’Nerelisin?’’ oldu.

Öğrencilere Yabancı Öğretmenlerden Konuşma Dersi
18 Eylül 2019 - 10:33

80.yıl ve Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek Ortaokullarında 5. sınıfta okuyan öğrenciler haftada 11 saat gördükleri İngilizce dersinin 1 saatine yabancı uyruklu İngilizce öğretmenleri girecek ve öğrencilerin konuşma İngilizcesi öğrenmeleri sağlanacak.

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilk niteliğinde olan bu uygulamasında, Akım Kolejinden gelen yabancı uyruklu İngilizce öğretmeni Hien Tran haftada 1 saat öğrencilere konuşma İngilizcesi eğitimi verecek. Dün 80. Yıl Ortaokulunda derse başlayan Tran, öğrencilerle 1 saat İngilizce konuştu ve ona yöneltilen ilk soru ‘’nerelisin?’’ oldu. Dersin başlarında oldukça heyecanlı olan öğrenciler, dersin ilerleyen zamanlarında öğretmenlerine alıştı ve İngilizce pratik yapma şansını elde ettiler.

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin yaptığı açıklamada ‘’ İlk defa yabancı biriyle sınıflarında buluştular. Ve o yabancı öğretmen onlara İngilizce olarak ders veriyor. Çocukların ilk sorduğu soru ‘’Nerelisin’’ sorusuydu. Çünkü biz misafirperver bir milletiz ve yabancılara karşı sempatimiz var. Uygulamaya bugün başladık ve bunu duyan veli ve öğrencilerden talepler almaya başladık. Hepimiz üniversite eğitimi bitene kadar 15-20 yıl eğitim görüyoruz ama İngilizce konuşamıyoruz. Çocuklarımız artık bu zinciri kıracak. En azından 8. sınıfı bitirdiklerinde güzel bir alt yapıya sahip olacaklar.’’ dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum