Öğrencilere ne zaman kilo karnesi verilecek ?

Öğrencilere bir karne daha geliyor. Velilerin, çocuklarının sağlık durumu ile ilgili takipte olmalarını sağlayacak olan karne, yılda iki kez verilecek

11 Mayıs 2017 - 11:42

Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi,  beden eğitimi dersi müfredatında fiziksel etkinliklere katılım için gerekli fiziksel becerileri oluşturmak, öğrencilerde fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı bir yaşam tarzı sağlayan bireysel farkındalık için bilgi, beceri ve tutum geliştirmek amacı ile   hazırlanmıştır.

Fiziksel aktivite uygunluk karne uygulaması, alınan Onay kapsamında Türkiye genelinde (resmi-özel) ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretim yılının birinci ve ikinci dönemlerinde olmak üzere yılda 2 kez düzenlenecektir.  Uygulamada öğrencilerin mekik, şınav, otur-uzan esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümü yapılarak değerlendirilecektir.

Fiziksel aktivite uygunluk karnesi öğrenci karnesindeki beden eğitimi ve spor ders notunu etkilemeyecek ve çocuklara ait bilgiler gizli tutularak her çocuğun kendi ailesiyle paylaşılacaktır. E-Okul veri tabanından velilerin diğer karne notlarına erişimleri gibi sağlıkla ilgili fiziksel uygunluk karnesine de ulaşımları sağlanacaktır.

 Bu kapsamda, Türkiye genelinde 12 bölgede 81 il’den 7.413 beden eğitimi ve spor dersi öğretmenine sağlıkla ilgili fiziksel uygunluk karnesi eğitimi verilmiştir. Eğitim alan öğretmenler illerinde görev yapan diğer öğretmenlere İl/ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacak program dahilinde eğitim verecektir. Eğitimlerin verilmesine ilişkin resmi yazı Valiliklere (İl Millî Eğitim Müdürlüğü) gönderilmiştir.  

Öğrencilere kilo karnesi ne zaman verilecek?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor