Öğrencilerin dikkatine! Bir hafta boyunca okullarda ders yapılmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından alınan karar öğretmenler tarafından uygulanacak ve öğretmenler ders işlemeyecek. Bakanlık tarafından alınan karar Türkiye genelinde 81 ilde uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığının kararıyla birlikte hiçbir öğretmen ders yapmayacak. Peki bu nasıl olacak? İşte detaylar:
Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin son haftasında bir karar almış ve Türkiye genelinde milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği resmi yazıyla birlikte okullarda son hafta ders yapılmaması talimatını vermişti. Bakanlık tarafından alınan bu karar bütün okullarda uygulanmış ve öğretmenler Türkiye genelinde bir hafta boyunca ders yapmamıştı. Birinci dönemin son haftasında öğrencilere sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yaptırılmış, öğrencilerin ders yükünün getirdiği stresi atmaları sağlanmaya çalışılmıştır.

Bakan Yusuf Tekin’den LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilere son dakika açıklaması Bakan Yusuf Tekin’den LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilere son dakika açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığının, yaz tatiline yaklaştığımız şu günlerde yeni bir karar açıklayarak ikinci dönemin son haftasında da ders yapılmaması yönünde talimat vermesi bekleniyor. Bakanlık taraf tarafından gönderilmesi beklenen yazı ile birlikte okullarda son hafta ders yapılmayacak. Öğrenciler çeşitli faaliyetlerle son haftayı değerlendirecek.-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminde başlatılan uygulamadan öğrenciler büyük memnuniyet duymuştu. Milyonlarca öğrenci bu memnuniyetini çeşitli araçlarla dile getirmişti. Öğrencilerin sesini duyan bakanlığın bu dönemde aynı uygulamayı tekrar etmesi ve önümüzdeki yıllarda da bu gereği neyi devam ettirmesi bekleniyor.

Öğrencilerin bir haftalık sosyal sportif ve kültürel faaliyetlerin ardından cuma günü öğrencilere karne verilecek ve 2023-2024 eğitim öğretim yılı resmen sona erecek. Milyonlarca öğrenci yaz tatiline girecek.