Öğrencilerden Kötü Kokulara Karşı 'Maskeli' Eğitim

Tekirdağ'a bağlı Çerkezköy İlçesi'nde 10 günden beri etkili olan ve sebebi hala belirlenemeyen kötü kokular sebebi ile Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu'nda bazı öğrenciler okula maske takarak gidiyor. Çocuklarını okula göndermeyen veliler ise bugün okul bahçesinde duruma tepki gösterdi.

15 Şubat 2017 - 00:20

Tekirdağ Çerkezköy Gaziosmanpaşa Mahallesi Beyazsu Sokak'ta 10 gün önce bir kamyonun boş araziye atık boşaltmasının ardından çevreye kötü kokular yayılmaya başladı. Bölgede inceleme yapan belediye ve GAZDAŞ ekipleri, alınan numuneleri kimyasal analize gönderdi ancak bugüne kadar yayılan kötü kokunun nedeni belirlenemedi. Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde bulunan 1258 öğrencili Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu'nda bazı veliler kötü kokular nedeniyle günlerdir çocuklarını okula göndermedi. Bazı veliler ise çocuklarını ağız maskesi takarak okula gönderirken, çocuklar gün boyu sınıflarda maske kullanmak zorunda kaldı.

Bugün okul bahçesinde toplanan veliler duruma tepki göstererek, soruna çözüm bulunmasını ve kendilerinin bilgilendirilmesini talep etti. Uzun vadeli bir çözüm istediklerini dile getiren veliler, "Okul tatil edilecekse tatil edilsin, eğitimden önce çocuklarımızın sağlığı geliyor. Öğretmenler ve veliler bir dayanışma içersindeyiz. Kimse çocuğunu göndermeyecek veliler olarak böyle bir karar aldık. Gerekirse Milli Eğitim Bakanlığı'na Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat edeceğiz. Biz çocuklarımızı o koku gidene kadar okula göndermeyeceğiz" dediler.

Okula Kaymakam Atilla Selami Abban ile Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay giderek velilerle görüştü. 

Kaymakam Abban, kokunun kaynağının bulunması için gönderilen numuneler ile ilgili rapor hazırlanacağını belirterek, "Numune alındı. Sentetik reçine olduğu konusunda birleştiler ama resmi rapor yok. Raporun bana ulaşmasını bekliyorum ona göre hareket edeceğim. Bize inanın, güvenin. Rapora göre hareket edeceğiz. Derslerin telafisi yapılacak. Devamsızlıktan mağduriyet olmayacak. 1 hafta, 10 gün içinde rapor gelecek. Rapor olmadığından okulu tatil edemiyorum. Söz konusu durumun uzaması ya da olumsuz yönde bir rapor gelmesi halinde okulun başka bir alana nakledileceğine dair çalışmalarımız bulunuyor" dedi. Veliler, daha sonra okuldan ayrıldı.(DHA)

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...