Öğrenciler Tarafından Sevilen Öğretmenlerin 5 Özelliği

Öğretmenlik kutsal sayılan meslekler arasında yer alır. Bu bakımdan öğretmenler yaptığı işe daha fazla saygı duyuyor. Yaptığı işi seven ve işine saygı duyan öğretmenler ise öğrencileri tarafından değer görmek istiyor. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda öğrencileri tarafından sevilen öğretmenlerin 5 özelliği göze çarpıyor.

Öğrenciler Tarafından Sevilen Öğretmenlerin 5 Özelliği
29 Kasım 2019 - 09:44 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 09:49
Klasikten öte öğretim;  öğretmenler klasik öğretim tarzları ile sadece öğrencileri sıkar. Merak uyandıran öğretim tarzı ise tüm öğrencilerin dikkatini çekecektir. Konuyu öğrenen öğrencilerin dersin öğretmenine karşı da ilgisi olacaktır.

Genel olarak öğrenciler, öğrendikleri dersleri nerede ve nasıl kullanacaklarını bilmez. Bu bakımdan sevilen bir öğretmenin hazırladığı dersin amacını net şekilde ortaya koyması gerekir.  Öğrenciler ders boyunca bu amacı gerçekleştirmek için çalışacaktır.

Ebeveynler ile etkili iletişim, sevilen öğretmenlerde rastlanılan en önemli özellikler arasında yer alıyor. Veli bilgilendirmesini dozunda ve düzenli şekilde yapan öğretmenler öğrencileri tarafından çok seviliyor. Velileri doğru şekilde ve öğrenciyi suçlamayacak şekilde bilgilendirmek oldukça önemli oluyor.

Ders konularına hakim olmayan bir öğretmen öğrenciler tarafından pek sevilmiyor. Konusuna hakim olan ve derin bilgiler paylaşan öğretmenler ise saygı ile beraber sevilmeyi de beraberinde getiriyor. Dersleri tutku ile anlatan öğretmenler kendisini daha iyi dinletiyor.

Güncel Bilgiler, eski ders bilgileri ve metotları ile ders anlatma öğrencilerin sıkılmasına yol açıyor. Eğlenceli bilgiler ile anlatılan dersler öğrencilere öğretmenleri sevdiriyor.
Bu haber 2443 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum