Öğrenciler müjde: Kurslarda yeni dönem başlıyor !

Daha önce 5 derse kadar eğitim veren kurslarda artık tek ders işlenecek.

14 Ağustos 2017 - 12:46 - Güncelleme: 14 Ağustos 2017 - 15:05

Dershanelerin üç yıl önce kapatılmasının ardından faaliyetlerine devam eden özel öğrenci etüt eğitim merkezlerinin dönüşümü tamamlandı. Buna göre 1 Temmuz itibarıyla faaliyetlerine son veren etüt eğitim merkezlerinden bin 235'i özel öğretim kurumu oldu. Bu kapsamda 886'sı çeşitli özel kurslara, 294'ü özel öğretim kurslarına, 53'ü özel okula ve 2'si de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine dönüştü.

Konuyla ilgili konuşan özel öğretim kursu yetkilileri, kursların yüzde 80'inin matematiği seçtiğini söyledi. Eğitim uzmanları ise bu süreçte tek ders üzerinden izin alıp başka derslerden de eğitim veren merdiven altı kurumlara karşı uyardı. İstanbul AKAD Özel Ortaöğretim Kurulu yetkilisi Adem Polat, kurum olarak matematik eğitimi verecekleri belirterek şunları kaydetti: "Yeni düzenlemeyle dönüşüm kapsamına alındık. Biz özel ortaöğretim kursu olmayı seçtik. Branş olarak da matematiği belirledik. Özel ortaöğretim kursu olmayı seçen kurumların yüzde 80'ini de matematiği seçti. Matematikten sonra İngilizce ve fizik geliyor. Özel okul olmak ise oldukça zor" dedi.

MERDİVEN ALTI KURUMLARA DİKKAT!

Bazı kursların, eski sistemde olduğu gibi 5 ders eğitimi verdiklerini söyleyen Kültür Eğitim Kurumları Eğitim ve Rehberlik Direktörü Salim Ünsal, denetimlerin artırılması gerektiğini kaydetti. Ünsal, bazı özel öğretim kurslarının aldıkları izinle farklı adreslerde ayrı ayrı ders verebildiğini belirterek şunları söyledi: "Hiçbir şekilde kuralları dikkate almayıp tek ders veriyoruz diye kayıt yapıp başka dersler veren merdiven altı kurslar olduğunu biliyoruz.."
Karar Gazetesi 
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları