Öğrenciden karne parası almak yasaklandı

Her sene karne almaya az bir zaman kala öğretmenler öğrencilerden cüzi de olsa karne parası altında para topluyorlardı . Bu sene karne parası toplayan öğretmene ceza bile gelebilir. MEB resmi yazı yayınlayarak karne parası almayı yasakladı. işte haberin detayı

26 Aralık 2016 - 10:00

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü okul yöneticilerinden, karne parası adı altında öğrencilerden veya velilerden kesinlikle para talep edilmeyeceğini duyurdu ve bunu "Karne ve Öğrenci Başarı Belgeleri" başlığıyla yayımladığı resmî yazı ile okullara bildirdi.

Resmî yazıda, "2016-2017 eğitim öğretim yılında, I. ve II. dönem ihtiyaç duyulan öğrenci karneleri ve başarı belgeleri giderleri için Genel Müdürlüğümüz tarafından il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin bağlı bulundukları mal müdürlüklerine, öğrenci sayısı esas alınarak ödenek gönderilmiştir." denildi.

Ayrıca gönderilen ödeneklerin haricinde okullara ikinci bir ödenek daha gönderilmeyeceği duyurularak, ödeneklerin ihtiyaçlar doğrultusunda karne ve başarı belgelerinin basılması için kullanılmasının 2016 mali yılının sonuna kadar tamamlanılması istendi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • osman
    11 ay önce
    Gerçekten karne parası toplayan öğretmen var mı?Varsa müdür korkusundan topluyordur.Böyleleri zavallıdır.Öğretmenlikten hemen ihraç edilsinler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti