Öğrenci ne öğretmenlerden vefa örneği

Antalya’nın Kemer ilçesine 2 okul kazandıran hayırsever Hacı Mehmet Saygın’ın cenaze törenine, yaptırdığı okulun öğretmen ve öğrencileri akın etti. Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlk ve Ortaokullarına ismini veren ve 86 yaşında vefat eden hayırsever Hacı Mehmet Saygın'ın cenazesi, Kuzdere Mahallesi'ndeki evinin önündeki caddede kılınan cenaze namazının ardından, Tekke Kabristanı'nda toprağa verildi.

11 Mart 2017 - 17:49 - Güncelleme: 11 Mart 2017 - 18:16

Kemer'e 2 okul kazandıran ve aynı zamanda Türkiye Şampiyonu enduro sporcusu Mehmet Saygın'ın dedesi olan Saygın’ın cenaze törenine, yaptırdığı okulların öğrencileri, öğretmenlerinin yanı sıra Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Derviş Tatar, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de içinde bulunduğu kalabalık bir cemaat katıldı.

Öğretmen Ve Öğrencilerden Karanfil Saygın'ın toprağa verilip duaların okunmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Derviş Tatar, Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Hasan Kal, Kemerspor 2003 Kulüp Başkanı İsmail Selami Minta, Hacı Mehmet Saygın İlkolulu Müdürü Ayşe Dikmen, Hacı Mehmet Saygın İlkolulu Müdürü Ayşe Görür öğretmenler İsmail Habire, Damla Sayım, Arda Bacıoğlu, Melek Özgül Uysal, Mustafa Köse, Mesut Acar ve bir grup öğrenci merhum hayırseverin kabri başına gelerek karanfiller bıraktı ve dua etti.Eğitime Sürekli Katkıda Bulundu 1931 yılında Kuzdere'de dünyaya gelen Mehmet Saygın, uzun süre tarım ve sebze meyve toptancılığı yaptı.

O zamanlar köy olan Kuzdere'deki öğrencilere ortaokul kazandırmak için öncülük eden Saygın, 1987 yılında 4 derslikli Kuzdere Ortaokulu'nu inşa ettirdi. 1990'lı yıllarda köydeki eski ilkokulun öğrencilerinin de taşınmasıyla bina yetersiz kalınca 4 derslik daha inşa ettirdi.

Kuzdere İlköğretim Okulu adıyla faaliyet gösteren okula hayırsever Hacı Mehmet Saygın'ın ismi verildi. İlk ve orta kısmın ayrılmasıyla, hayırsever Hacı Mehmet Saygın'ın ismi iki okulda yaşıyor. Mürüvvet Saygın'la evli olan merhum Hacı Mehmet Saygın, 2 çocuk 6 torun sahibiydi.


Kaynak: (kaktushaber) 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları