Odunpazarı'ndan İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulunda sıfır atık eğitimi

Odunpazarı Belediyesi, çevrenin korunması ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla Odunpazarı Bölgesinde bulunan okullarda eğitimler veriyor.Odunpazarı Belediyesi, bölgesinde bulunan okullarda...

Odunpazarı'ndan İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulunda sıfır atık eğitimi
15 Aralık 2019 - 15:18 - Güncelleme: 15 Aralık 2019 - 15:59

Odunpazarı Belediyesi, çevrenin korunması ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla Odunpazarı Bölgesinde bulunan okullarda eğitimler veriyor.
Odunpazarı Belediyesi, bölgesinde bulunan okullarda öğrencilere sıfır atık eğitimleri veriyor. Çevrenin korunması ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen eğitimler, Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan çevre mühendisleri tarafından veriliyor. Odunpazarı Belediyesi, 2019 yılında yaklaşık 3 bin öğrenciye sıfır atık konulu eğitimler verdi. Son olarak İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulunda gerçekleştirilen eğitimlere, 224 öğrenci katıldı.
Çizgi film ve sunumlar eşliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere, çevre sorunlarından çöp ve geri dönüşümün ne olduğuna kadar pek çok konu anlatıldı. Çevre mühendisleri öğrencilere çöpe ve geri dönüşüme neler atılması gerektiği hakkında bilgi verirken, öğrenciler de gerçekleştirilen eğitimler yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler eğitim sonunda; atık çeşitlerinin neler olduğu, sıfır atık kutularına hangi atıkların atılması gerektiği ve daha az atık çıkartmak için neler yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi oldu.

Bu haber 273 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort