erkek protez saçthemeforest temaları

Ödenmeyen Aidatlar Nedeniyle Evinde Mahsur Kalan Öğretmen

Antalya'da biyoloji öğretmenliği yapan bedensel engelli Zeynep Kubilay, oturduğu apartmanın aidatlarının ödenmemesi nedeniyle dairesinde adeta mahsur kaldı.

Ödenmeyen Aidatlar Nedeniyle Evinde Mahsur Kalan Öğretmen
29 Haziran 2019 - 14:24

Antalya'nın Kepez ilçesinde biyoloji öğretmenliği yapan bedensel engelli 39 yaşındaki Zeynep Kubilay, görev yaptığı okula ve otobüs durağına yakın olması dolayısıyla Sütçüler Mahallesi'nde bir apartman dairesinde kiracı olarak oturmaya başladı. Apartmanın 4. katında bulunan daireye yerleşen öğretmen Zeynep Kubilay, apartmanda birkaç ay sonra ortaya çıkan sorunlar nedeniyle kâbus dolu günler yaşamaya başladı. Öğretmenler haber kapsamında Zeynep öğretmenin yaşadığı sorunları haberimizde aktarıyoruz.

Apartmandaki diğer daire sakinlerinin aylık 40 TL olan aidatları düzenli olarak ödememesi sebebiyle binanın elektrik faturaları tahsil edilemedi. Elektriği kesilen apartmanda asansör çalışmayınca öğretmen Zeynep Kubilay, haftanın bazı günleri okula gidemedi. Okula gitmesi zorunlu olan günlerde mecburen merdivenleri kullanan Zeynep öğretmenin apartman zemin katına kadar inişi yaklaşık 40 dakika sürüyor.

“Neden 4. katta oturuyorsunuz diye soruyorlar”

Apartmanda 1 yıldan fazla aidat ödemeyenlerin bulunduğunu söyleyen Zeynep Kubilay, faturaların ödenmemesi nedeniyle elektriğin 2-3 ayda bir kesildiğini dile getirdi. Faturaların ödenmesinden sonra elektrik kesintisinin aşıldığını belirten öğretmen Zeynep Kubilay, bugünlerde ise asansörün bozulduğunu söyledi. Asansörün bakım ücretinin ödenmesinin birçok sorununun ortadan kalkması anlamına geldiğini ifade eden Zeynep Kubilay, insanların duyarsızlığı nedeniyle bu sorunları yaşadığını belirtti. Kendisine neden 4. katta oturduğunu sorduklarını aktaran Zeynep öğretmen, bazı insanların kendisinin engelli olduğu için üst katlarda oturma hakkının olmadığını düşündüklerini söyledi.

Bu haber 968 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort