Ocak ayı öğretmen mazeret durumu kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2017 Ocak ayı öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme kontenjanlarını açıkladı.

14 Ocak 2017 - 09:10

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün yapılan duyuruda okul tercihlerin alınmaya başlamasının ardından tüm kontenjanlar da açıklandı. Birinci aşamayı tamamlayan öğretmenler ikinci aşama okul tercihlerini 18 Ocak'a kadar yapabilecekler.

2017 Ocak AYI ÖĞRETMENLERİN aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme 2. aşama başvurusu kapsamında başvurular Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden yapılabilecek.

Bilindiği üzere son yapılan Ağustos 2016 eş durumu tayinlerinde mazeretleri olduğu halde tayini gerçekleştirilemeyen 6 binin üzerinde öğretmenin tayinleri son anda Kurban Bayramı öncesinde gerçekleştirilmiş ve öğretmenler bu aşamaya kadar epey bir mücadele yapmışlardı.

Aile birliğinin sağlanması Anayasal bir hak olduğundan hep il ve ilçe emrini her tayin dönemin de öğretmenlerin ısrarı sonucu vermektedir. Umuyoruz bu atamada da herhangi bir sorun yaşanmaz ve yaşanacak olan, tayini yapılamayan öğretmen olursa haberlerimizle takipçisi olacağımızı bildirmek isteriz
Kaynak: mymemur

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu