ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Erişime Açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı.

ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Erişime Açıldı
31 Temmuz 2019 - 10:43 - Güncelleme: 31 Temmuz 2019 - 10:46

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 28 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (2019 KPSS) kapsamında uygulanan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) temel soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını resmi web sitesinden adayların erişimine sundu.

10 Gün Süreyle Adayların Erişimine Açıldı

ÖSYM tarafından resmi web sitesinden yapılan duyuruda, 2019 ÖABT temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının adayların inceleyebilmeleri amacıyla erişime açıldığı kaydedildi. Sınava katılan adaylar temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden 10 gün süreyle T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

Duyurunun son bölümünde ise, soruların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olduğu ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu hatırlatıldı. Dolayısıyla, ÖSYM tarafından izin verilmedikçe soruların hiçbir şekilde çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağı belirtildi.

Bu haber 441 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum