ÖABT Sonuçları Açıklandı

2016 ÖABT Sonuçları Açıklandı

02 Eylül 2016 - 23:46

2016 KPSS ÖABT Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
2016 KPSS ÖABT Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 2016 KPSS ÖABT Sonuçları Mebpersonel.com'da.

20 Ağustos 2016 tarihinde yapılan ÖABT sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçlar osym.gov.tr adresinden sonuçlar kısmından açıklandı.

 

ÖABT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ


2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT):
Sınav Sonuçlarının Açıklanması

20 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan ve  toplamda 17 alanda 850 sorudan oluşan  2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi’ne (ÖABT)  ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup;

Kimya Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 5. sorunun “A” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine, Rehber Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 17. sorunun iptal edilmesine, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 37. ve 39. soruların iptal edilmesine, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 8. sorunun iptal edilmesine, Türkçe Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 14. ve 46. soruların iptal edilmesine, 43. sorunun “E” olarak girilmiş cevabının “C” olarak değiştirilmesine, karar verilmiştir.​ İptal edilmiş olan sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 2 Eylül 2016günü saat 10:40'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek’te sunulmuştur.

Adaylara saygıyla duyurulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI


Sınav Sonuçları 
Sayısal Bilgiler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor