ÖABT Sınavının Tüm İllerde Yapılması Ve Sınav Ücretinde İndirim Talebi

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından ÖSYM'ye yapılan başvuru ile ÖABT sınavının tüm illerde yapılması ve sınav ücretinin düşürülmesi talep edildi.

ÖABT Sınavının Tüm İllerde Yapılması Ve Sınav Ücretinde İndirim Talebi
08 Mayıs 2019 - 14:15

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından internet sitesinde paylaşılan haberde, AES olarak ÖSYM'ye başvuruda bulunulduğu belirtildi. Yapılan başvuru ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavının tüm illerde yapılması ve henüz atamamış öğretmen adayları için 225 TL olan sınav ücretinin yüksek olduğundan dolayı düşürülmesi talep edildi.

ÖSYM'ye gönderilen AES yazısında, 14 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenecek KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavları için 35 sınav merkezi belirlendiği belirtilerek, tüm illerde sınavın yapılmadığı ifade edildi. Sınavın tüm illerde yapılmaması nedeniyle adayların konaklama masraflarına ilave yük getireceği vurgulanan yazıda, ayrıca sınav ücretine %25 oranında yapılan zam sebebiyle oturum başına 75 TL ve toplamda 225 TL olarak belirlenmesinin de memur olarak atanmayan adaylar için bugünkü şartlarda büyük bir miktar olduğu vurgulandı.

Son olarak, sınav merkezlerinin tüm illerde olması ve sınav ücretinde indirime gidilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve Anadolu Eğitim Sendikası'na bilgi verilmesi talep edildi.

Kaynak: Anadolu Eğitim Sendikası

Bu haber 614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort