Nuriye Gülmen'den kötü haber

Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) atıldığı işine dönmek için öğretmen Semih Özakça ile açlık grevi başlatan akademisyen Nuriye Gülmen, grevinin 202’nci gününde Numune Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

27 Eylül 2017 - 02:00

Gülmen’in yoğun bakımda müdahaleyi kabul etmediği bildirildi. CHP Ankara Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanvekili Şenal Sarıhan ve tutuklu eğitimcilerin aileleri, yarınki duruşmaya Gülmen’in katılmasını engellemek için yoğun bakıma kaldırıldığını öne sürdüler. Gülmen’i dün sabah Numune Hastanesi’nde görmeye giden Sarıhan’a izin verilmedi. Sarıhan dün Adalet Bakanlığı’ndan ziyaret için talepte bulundu. Sarıhan, “Şu görünüyor ki hukuken sağlık durumları ölüm derecesine gelmiş bu insanların tutuklu kalmalarında en ufak bir kamusal yararı kalmamıştır. Onların yaşama hakkının en temel hak olduğu değerlendirilerek bu koşullarda savunma vermelerinin de son derece güç olduğu dikkate alınarak derhal tahliye edilmelerini umut ediyorum” dedi.

‘TAHLİYELERİ ENGELLENİYOR’


Gülmen ve Özakça’nın aileleri ise yaptıkları açıklamada, “Gülmen’e Numune Hastanesi’nde yapılabilecek zorla müdahale sonucu hayatını kaybetmesinden endişe ediyoruz. Nuriye ve Semih’in iddianamelerinde onları cezaevinde tutabilecek hiçbir delil bulunmuyor bu yüzden sürekli mahkemelerden kaçırılarak tahliye olmaları engelleniyor” tepkisini gösterdiler.
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
MEB' çok önemli hamleye hazırlanıyor
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Öğretmenin Bilmesi Gereken Altı Bilimsel İlke
Her Öğretmenin Bilmesi Gereken Altı Bilimsel İlke
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor