Numan Kurtulmuş'tan yeni OHAL açıklaması

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında basın mensuplarına açıklama yapıtı. Kurtulmuş, ''Yönetim sisteminin değiştirilmesi konusunda bütünüyle sivil iradenin olduğu bir süreç yaşadık. Güvenli bir şekilde çok erken saatte seçim sonuçları elde edilmiştir. Çok önemi bir dönemeç millet iradesiyle geçilmiştir.'' dedi.

Numan Kurtulmuş'tan yeni OHAL açıklaması
18 Nisan 2017 - 10:16 - Güncelleme: 18 Nisan 2017 - 10:18

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, açıklamasına devam ederken ''Referandumun sonucunda kazanan millettir. Hem milletimiz hem demokrasimiz kazançlı çıkmıştır. YSK'nın kararını bekliyoruz. Karar resmi gazetede yayınlanır yayınlanmaz uygulanmaya başlanacaktır. dedi.

Numan Kurtulmuş son olarak, "Bakanlar Kurulu toplantımızda, MGK'nın tavsiye kararı ele alınarak, 19 Nisan 2017 saat 01.00'den itibaren olağanüstü halin 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin, TBMM'ye konunun arz edilmesi yazısı kaleme alındı. "Yapılan seçim bir parti seçimi değildir. 16 Nisan'da Türkiye, milletvekili seçimi ya da belediye başkanı seçimi yapmadı.

Yani şu oy şu partinin oyu, bu oy şu partinin oyudur diyemeyiz. Dolayıyla herhangi bir şekilde bu sonuçlarla herhangi bir partinin falanca seçimde aldığı sonuçların kıyaslanması siyasi mantık bakımında doğru değildir." dedi

Kamuajans

Bu haber 3661 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum