Numan Kurtulmuş'tan yeni OHAL açıklaması

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında basın mensuplarına açıklama yapıtı. Kurtulmuş, ''Yönetim sisteminin değiştirilmesi konusunda bütünüyle sivil iradenin olduğu bir süreç yaşadık. Güvenli bir şekilde çok erken saatte seçim sonuçları elde edilmiştir. Çok önemi bir dönemeç millet iradesiyle geçilmiştir.'' dedi.

18 Nisan 2017 - 10:16 - Güncelleme: 18 Nisan 2017 - 10:18

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, açıklamasına devam ederken ''Referandumun sonucunda kazanan millettir. Hem milletimiz hem demokrasimiz kazançlı çıkmıştır. YSK'nın kararını bekliyoruz. Karar resmi gazetede yayınlanır yayınlanmaz uygulanmaya başlanacaktır. dedi.

Numan Kurtulmuş son olarak, "Bakanlar Kurulu toplantımızda, MGK'nın tavsiye kararı ele alınarak, 19 Nisan 2017 saat 01.00'den itibaren olağanüstü halin 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin, TBMM'ye konunun arz edilmesi yazısı kaleme alındı. "Yapılan seçim bir parti seçimi değildir. 16 Nisan'da Türkiye, milletvekili seçimi ya da belediye başkanı seçimi yapmadı.

Yani şu oy şu partinin oyu, bu oy şu partinin oyudur diyemeyiz. Dolayıyla herhangi bir şekilde bu sonuçlarla herhangi bir partinin falanca seçimde aldığı sonuçların kıyaslanması siyasi mantık bakımında doğru değildir." dedi

Kamuajans


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre kontenjanlar
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre...
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici