Numan Kurtulmuş'tan Son Dakika OHAL açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Habertürk TV'de gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Numan Kurtulmuş, "OHAL var ama bu OHAL sokaktaki kimseyi ilgilendirmiyor. Siyasi partileri ilgilendirmiyor. Hayır diyenler istediği yerde toplantı yapıyor. Gazetelerinden istedikleri şekilde kampanyaya destek veriyorlar, yetmiyor dışarıdan destek de alıyorlar. Pratik olarak 'Hayır' kampanyası yürütmekte zorluk yok.'' dedi.

Numan Kurtulmuş'tan Son Dakika OHAL açıklaması
28 Mart 2017 - 07:32 - Güncelleme: 28 Mart 2017 - 08:18

Numan Kurtulmuş, açıklamalarının devamında ''OHAL referandum kampanyasını etkilemiyor. Hiçbir hükümet OHAL olsun istemez. Bu OHAL keyfe keder şekilde ortaya konulmuş bir şey değil. Türkiye uçurumun kenarından döndü.

Türkiye'nin son 2 yıldır yükselterek sürdürdüğü terör örgütleriyle yaptığı mücadele var.

Bunun doğası gereği bazı konularda adım atabilmek için ihtiyaç vardı ve devam ediyor. İsteriz ki bir an evvel bitsin ve bu adamların devletin içinden ayıklanmasını bitirelim. Ama çok uzun bir süre. Bazı sahalarda daha rahat çalışılabilmesi için KHK'larla düzenlemeler yapılıyor.

Henüz gündeme gelmedi ama ihtiyaç sonucudur. Hiçbir hükümet istemez. Ama bu bir gerekliliğin sonucudur. Yeni OHAL kararnamesi için hazırlık sürüyor" dedi.

KamuAjans.com - Özel Haber
Bu haber 9275 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum