Numan Kurtulmuş'tan OHAL Komisyonu Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL komisyonunun yapılandırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiği yönünde açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş'tan OHAL Komisyonu Açıklaması
13 Şubat 2017 - 22:44

Bir gazetecinin, "Çıkarılan son KHK ile bazı akademisyenler ihraç edildi. Bunlar içinde terör örgütü ile bağı olmayan, sadece muhalif olduğu iddiasıyla ihraç edilenler olduğu söyleniyor. Ankara Üniversitesine bunun yoğunlaştığını görüyoruz. Bu isimlerle ilgili yeni bir çalışma olacak mı?" sorusu üzerine Kurtulmuş, KHK'lardaki olası birtakım yanlışlıkları düzeltmek için geçtiğimiz günlerde bir mekanizma kurduklarını anımsattı. 
Kurtulmuş, KHK ile verilen kararın nihai olmadığını, eğer yanlışlıklar varsa müracaat edilerek düzeltilmesinin mümkün olacağına dikkati çekti. "Bahsettiğiniz mekanizma faaliyetlerine başladı mı?" sorusuna Kurtulmuş, "Bu mekanizma hızla kuruluyor, çok önemli bir kurum. 7 kişiden oluşacak bir kurum. Tabiri caiz ise Anayasa Mahkemesi'nin yükünü hafifletecek olan bireysel başvurular anlamında önemli bir mekanizmadır. Bir ara hukuki düzenlemedir. Buradan sonuç alınacak. Bununla ilgili yapı oluşuyor. İlgili bakanlıklar buraya temsilci verecekler ve bu kurul hızla çalışarak, raportörlerini çalıştıracak, hızlı çalışmasını temin edeceğiz. Birtakım kuşkular varsa bunları giderecek adımlar atılacaktır." şeklinde cevap verdi.
 

Bu haber 1181 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum