Nöbetçi öğretmen ve idarecilere uyarı: Kesinlikle yasak

İlkokullarda, ortaokullarda ve liselerde görev yapan nöbetçi öğretmenlere ve okul idarecilerine yönelik önemli bir resmi yazı gönderilerek uyarıda bulunuldu. Uyarıda öğrencilerin ders saatleri içerisinde izinsiz olarak kesinlikle okul dışına çıkışına müsaade edilmemesine vurgu yapıldı.

06 Aralık 2017 - 12:19

İlkokullarda, ortaokullarda ve liselerde okul saatleri içerisinde öğrencilerin izinsiz olarak okul dışına çıkması yasak.

Okul saatleri içerisinde öğrenciler okul dışına veli izni hariç çıkamayacak Ders saati, teneffüs, öğle arası süreleri dahil olmak üzere okul saatleri içerisinde okul dışına çıkmak isteyen öğrenciler velilerden yazılı izin almak zorundalar.  

VELİNİN YAZILI İZNİ OLACAK 

Mersin Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okullara ve kurumlara gönderilen resmi yazıda “okul dışına çıkış izni” hususunda açıklamada ve uyarıda bulunuldu. 1.12.2017 tarihli resmi yazıda okullarda eğitim öğretim saatleri içerisinde olumsuz bir durumun yaşanmaması için öğrencilerin veli izni olmadan okul sınırları dışına çıkmasına izin verilmemesi istendi. 

TEDBİR VE NÖBET GÖREVİ 

Yazılı olarak veliden muafakat alınmadan öğrencilerin okul dışına çıkmasına izin verilmemesi istenirken bu konuda okulun gerekli tedbiri alması istendi. Öğrenciler velinin yazılı talebi, izni olmadan okul saatleri içerisinde okul dışına bırakılmayacak. Ayrıca bu konuda bahçe nöbetçisi öğretmen başta olmak üzere nöbette görevli personellere büyük iş düşecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda yürütülen nöbet görevi konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. Resmi yazı;

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINYORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tarihci
    8 ay önce
    Her tarafi acik olan okulda Durbun sinyal cihazi ve de uniforma verilmesi gerekir. Yoksa ders ogretmenini takmayan ogrenci Nobetci ogretmeni takar mi siz ce
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte o yazı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte...