ABUJA (AA) - Nijerya Hava Kuvvetlerinin (NAF), ülkenin kuzeyindeki Katsina eyaletinde düzenlediği hava operasyonlarında 29 silahlı çete üyesinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Katsina Valiliği Sözcüsü İbrahim Mohammed, yaptığı yazılı açıklamada, eyalette 25 kişinin öldürülmesinin ardından hava kuvvetlerinin, Bakori ve Yartsintsiya bölgelerinde silahlı çete üyelerine yönelik hava operasyonları düzenlediğini belirtti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarında 10 Filistinli hayatını kaybetti İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarında 10 Filistinli hayatını kaybetti

Mohammed, operasyonlarda 29 silahlı çete üyesinin öldürüldüğünü, 8 çete üyesinin yaralandığını kaydetti.

Operasyonlarda çete üyeleri tarafından rehin alınan bazı kişilerin kurtarıldığını aktaran Mohammed, çetelerin sığınaklarının da imha edildiğini ifade etti.

Silahlı çete üyelerinin Katsina eyaletine bağlı Gidan Bofa ve Dan Nakwabo köylerine 10 Haziran'da düzenlediği saldırılarda aralarında 4 polis ve 2 yerel güvenlikçinin de bulunduğu 25 kişi hayatını kaybetmişti.

Nijerya, son zamanlarda ülkenin farklı bölgelerinde silahlı çetelerin yanı sıra Boko Haram ve DEAŞ'ın Batı Afrika kolu ISWAP terör örgütlerinin saldırılarıyla da karşı karşıya kalıyor.

Kaynak: aa