Nihat Hatipoğlu YÖK üyeliğine atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından YÖK üyeliğine atanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 'Bu görev benim için sürpriz oldu aslında. Bu görevle mevcut olan yükümüz daha da ağırlaşacak, mesaimizi çoğaltacağız' dedi.

11 Mart 2017 - 18:43

YÖK üyeliğine atanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, atamanın sürpriz olduğunu belirterek "Bana bu görevleri teslim edenlere saygılarımı sunuyorum. Benim ilahiyatçı olmam hasebiyle bu görev bana verildi.

YÖK'e de kendi alanında yardımcı olmaya gayret edeceğim elbette. İslamofobinin, kadına şiddetin, kadın cinayetlerinin, uyuşturucunun çoğaldığı bir dönemde ilahiyatçıların topluma ulaşması gerekir. Bu konu da ben bir aracı olabilirsem sevgi yönünün daha öne çıkarılmasına katkı sağlayabilirsem onur duyacağım" dedi.

"Geceleri uyumadan çalışacağız"

Buna rağmen bu görev istenmişse benden gecelerini uyumadan çalışacağız, bizim için bu tür görevler nimet değil manevi birer sorumluluk ve ağırlıktır.

"Seviyesiz yorumlara cevap"

Sabah'ın haberine göre, sosyal medyadaki eleştirilere cevap veren Hatipoğlu "Bizim bir yerlere gelişimizden rahatsız olan, ülkenin birliğine ve beraberliğine hiçbir katkısı olmayan veya çekememezlik duygusuyla hareket eden kişilere de Allah şifa nasip eylesin. Keşke bütün bu olaylara bizim baktığımız pencereden bakabilselerdi." ifadelerini kullandı.
Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nu YÖK'e üye olarak seçti. Karar, 11 Mart 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇME KARARI

Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU'nun Seçilmesine Dair Karar (No: 2017/15) Cumhurbaşkanlığından: Karar Sayısı : 2017/15 Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU'nun Bakanlar Kurulunca yapılan seçimi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin (b) fıkrası gereğince onaylanmıştır. 10/3/2017 Recep Tayyip ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor