Narsist Nasıl Ele Alınır? Theresa Jackson

Psikolog olarak kariyerim boyunca narsistlerin en zor müşterilerim olduğunu gördüm.

Narsist Nasıl Ele Alınır? Theresa Jackson
05 Şubat 2020 - 00:43 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:48

Psikolog olarak kariyerim boyunca narsistlerin en zor müşterilerim olduğunu gördüm. Sonuç olarak Theresa Jackson'ın konu hakkında ne söylediğini görmek ilgimi çekti.

Narsistik kişilik bozukluğunu "kibirli bir üstünlük duygusu, şişirilmiş bir önem duygusu ve derin bir ihtiyaç ile karakterize" olarak nitelendirdi. hayranlık için. " Bu bozukluğu olan insanlar ihtiyaçlarını ve arzularını ilk sıraya koyarlar ve genellikle kendilerini yararlanma yolu dışında başkalarının ihtiyaçları ile ilgilenmezler.

Narsistik kişilik bozukluğunun aksine, narsisizmi bir sağlıksızdan sağlıklıya hepimizin uyduğu bir dizi özellik. "Kendini geliştirme" gibi narsisistik özellikleri olumlu veya sağlıklı olarak sunar. İnsanları sağlıklı sonlara doğru hala başkalarının duygularını ve ihtiyaçlarını takdir edebiliyor olarak görüyor.

Hayatınızdaki veya narsisiste bir dizi kırk kriterde puan verebileceğiniz bir ölçek sunuyor. Bu özellikler daha sonra pozitif ve negatif olanlara ayrılır. Yazar, sağlıklı narsisistik özellikleri kendine güvenmek, karizmatik olmak ve kendi yeteneklerini takdir etmek ve başkalarının liderliğini ve ilhamını göstermek gibi bir şeydir.

Aşırı narsisistleri yukarıdaki olumsuz özellikleri göstermek ve tehdit altında olmak olarak tanımlar. ve kendilerini rekabet içinde gördüklerini kıskanıyorlar. Övgü ve tanınma arayışında rakiplerine hakim olma ya da indirim yapma eğilimindedirler ve en azından hak ettikleri övgüyü alamazlarsa öfke duymazlarsa en azından kaymış hissederler.

Uzun bir tanımlamaya devam ediyor aşırı narsisistlerin üstesinden gelmekten kaçınmanın yolları. İlişkilerin baskınlığını nasıl sınırlandıracağınız ve sizi kontrol etmelerine ve sizi weblerine çekmelerine izin vermeden onlarla nasıl başa çıkacakları hakkında yazıyor. Ayrıca, en az olumlu özelliklerini uyandırmadan onlarla etkileşim kurma yollarını tartışıyor.

Sonuna kadar narsistlerin değişmesini beklememeniz gerektiğini ekliyor. Değişimi olabildiğince görüyor, ancak pek olası değil. Bu günlük ilişkiler sırasında üstlenilecek bir görev değil.

Bunu bilgilendirici ve ilginç bir kitap buldum. Yine de neyi olumlu narsisistik özellikler olarak neyin gerçekten narsisistik olduğunu görmekte zorlanıyorum. Burada bahsettiği şey kendine güven ve liderliktir. Bunların olumlu özellikler olduğuna katılıyorum. Yine de olumsuz özelliklere eşlik etmiyorlarsa, onları narsisistik olarak kabul etmem. Bazı özellikleri sağlıklı narsisizm olarak düşünmeye çalışmak konuyu karıştırıyor. Bana göre olumsuz bir terim olan narsisizm etiketi olmadan olumlu kişilik özellikleri olarak daha iyi görünüyorlar.

Bence bu kitap narsisistik kişilik bozukluğunu iyi anlıyor ve nasıl önleneceğine dair bazı yararlı stratejileri paylaşıyor etiketi taşıyanlar ve size zarar vermeden onlarla nasıl etkileşim kuracakları.

Joseph G. Langen on bir kitabın yazarı: Commonsense Wisdom Günlük Yaşam için, Kumaşın Genç Adamı, Yaşamın Seyri, Papazın Inferno'su, Stresinizi Serbest Bırakın ve Hayatınızı Geri Kazanın, Genç Yıllarınızdan En İyi Şekilde Yararlanın, Şiddetten Barışa, Öfkenizi Nasıl Dönüştürür, Barış Nasıl Bulunur Kısaca Şiddet ve Stres Hakkında Yapılması Gerekenler. Yazımı hakkında daha fazla bilgiyi http://www.amazon.com/Joseph-G.-Langen/e/B008TWW8M4/ref=ntt_dp_epwbk_0

İletişim: jglangen@gmail.com

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Joseph_Langen/55208

kaynak: http://www.ezinearticles.com/?Review-of-How-to-Handle-a-Narcissist-by-Theresa-Jackson&id=10106355
Bu haber 60363 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum