Naci Ağbal'dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması geldi

Birçok öğretmenin günlerdir beklediği açıklama Bakan Naci Ağbal'dan geldi. 2018'de atamaların yapılıp yapılmayacağını merak eden öğretmenler kafalarındaki sorulara cevap bulabildiler. İşte haber detayları..

Naci Ağbal'dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması geldi
23 Kasım 2017 - 11:11

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da bütün gayretimizle bu norm açığını kapatacağız. Yıllar itibarıyla öğretmen açığında hızlı bir azalma var ama ilave olarak kalan kısımla ilgili de çalışmalar yapacağız." dedi.

AĞBAL'DAN 2018'DE YAPILACAK ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI GELDİ

Ağbal, TBMM Genel Kurulunda görüşülen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'nın 5. bölümü üzerinde soruları yanıtladı.Öğretmen alımları konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Ağbal, diğer bütün bakanlıklardan gelen talepleri birlikte değerlendirdiklerini aktardı.Kamu kurumlarının artan ihtiyaçlarına paralel olarak personel talepleri bulunduğuna değinen Bakan Ağbal, bütçenin imkanlarını dikkate almak durumunda olduklarını, personel harcamalarının yıllar itibarıyla bakıldığında bütçenin içerisinde artan bir oranda yer kapladığını ifade etti.AK Parti hükümetleri döneminde kamuya son 15 yılda 500 binin üzerinde öğretmen alındığını anlatan Ağbal, 20 bin öğretmen alımıyla ilgili, 2018 yılı bütçe kanunu yasalaştıktan sonra gerekli resmi yazışmaların yapılacağını ve bu talebin karşılanacağını kaydetti.

Bu haber 2297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort