Mülakat Mağduru Öğretmenlerin 10 Bin Atama Bekleyişi Devam Ediyor

2017 öğretmen atamalarına ilişkin olarak daha önce yapılan açıklamada 30 bin öğretmen alınacağı, bu alımların 20 bininin Şubat ataması, 10 bininin de Ağustos ataması şeklinde olacağı belirtilmişti. Ancak uygulamada yaşanan aksaklıklar nedeni ile çok sayıda öğretmen atama kaygısı yaşamaya başladı.

11 Eylül 2017 - 14:08 - Güncelleme: 11 Eylül 2017 - 22:04

MEB'in açıklamasının ardından Şubat ayı ataması Temuz ayına sarktı. Hükumet tarafından açıklanan Ağustos 10 bin öğretmen ataması ise Eylül ayı ortalarından olmamıza rağmen henüz yapılmadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Yılmaz tarafından da bizzat açıklanan 10 bin atama konusnda ise hiçbir gelişmenin yaşanmaması mülakata girmiş ancak MEB tarafından belirlenen kriterlere uymayan puanlama nedeni ile düşük puan alarak mağdur olan öğretmenleri endişelendiriyor.

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

2016 KPSS sonrası ilk defa uygulanan mülakat sistemi  ile binlerce aday mağdur oldu. Mülakatın gelmesiyle birlikte kimi  KPSS puanı düşük olan adaylar mülakat ile birlikte referans arayışına girdi böyle olunca KPSS yüksek puan alan adaylar umutsuzluğa kapıldı.
Milli eğitim bakanının mülakatta +5-5  puanlama yapılacağını dile getirmişti fakat bazı komisyon görevlileri +5-5 puanlama yerine +40 gibi puanlar verildiği ortaya çıktı.Bunun üzerine binlerce  KPSS puanı yüksek olan adaylar mülakatta mağdur edildi. Verilen sözler üzerine mülakat mağduru öğretmen adayları 2017 Mayıs ayında yapılan ve 6 ay geçerliliği olan mülakat puanına 10 bin ek atama duyurusunun biran önce yapılmasını istiyor.

Öğretmenlersitesi olara MEB'in en az 40 bin öğretmen atamasının yapılması ve mülakat mağduru olan öğretmenlerin acilen mağduriyetinin girerilmesi gerektiğine inanıyor ve tüm atama bekleyen öğretmenlerimizin atanması için elimizden geleni yapacağımızı beyan ediyoruz.

ÖĞRETMENLERSİTESİ/ÖZEL HABER

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ağustos 10 bin öğretmen atama branş dağılımı (tahmini)

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • tarkan
  2 ay önce
  sitenizde müakat mağduru öğretmenler için daha çok habere yer vermenizi istiyorum
 • Mülakat maduru
  2 ay önce
  Teşekkürler. İnanıyoruz ki adaletine inandığımız devletimiz gerekeni yapacaktır. Başka türlüsünü düşünmek bile istemiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları