Mülakat mağduru öğretmenler 10 bin ek öğretmen ataması için mücadele ediyor

Mülakat mağduru öğretmenler 10 bin ek öğretmen ataması için mücadele ediyor.

21 Ağustos 2017 - 18:20

MÜLAKAT MAĞDURU ÖĞRETMENLER 10 BİN EK ATAMA İÇİN MÜCADELE EDİYOR
Geçtiğimiz yıl öğretmen atamalarında uygulamaya geçen mülakat sistemi ile birçok öğretmen adayı KPSS'den ytüksek not almasına karşın mülakatta düşük not verilmesi ve mülakatlarda tüm soruları cevaplamasına karşın aldıkları düşük notlar nedeni ile mağdur oldu. Şişirilen mülakat puanları yüzünden kontenjan dahilindeki birçok öğretmen adayı malesef atanamadı. Yapılan itirazlar üzerine mülakat uygulamasında düzenleme yoluna gidildi. Bu düzenleme ile adaylara aldıkları KPSS puanından en fazla +5 puan verileceği veya -5 puan düşürüleceği kararlaştırıldı. Ancak bir sonraki mülakatta değişen birşey olmadı ve birçok adayın yine puanları şişirildi. Bütün bunların yanında 2016 da sınava girenlerin atama sürecinin çok uzaması ve 2017 ye sarkması ayrı bir mağduriyet oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz birkaç ay önce bu mağduriyeti gidermek adına ağustos ayında 10 bin ek öğretmen ataması daha yapılacaklarını duyurdu. Ancak ağustos ayının ortalarına gelmemize rağmen yetkililerden henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

    Mağdur olan öğretmen adayları verilen sözlerin tutulması ve 10 bin ek atamanın yapılması için her yolu deniyor. Öğretmen adayları seslerini sosyal medya aracılığı ile duyurmaya çalışıyor. Bunun yanında hem Cumhurbaşkanını hem de Milli Eğitim Bakanının mektup yağmuruna tuttular ve Son olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüzyüze görüşerek sözü verilen 10 bin ek atamanın gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Öğretmenlerin bayram gelmeden müjdeli bir haber duyup çifte bayram sevinci yaşamak istiyor.
Öğretmenlersitesi olarak ek atama yapılması ve öğretmen atamalarının artırılarak atama bekleyen öğretmenlerimizin beklentilerinin karşılanmasını desteklemeye devam edeceğiz. Sayfamızdan ve grubumuzdan gelişmeleri sürekli vereceğiz.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Ağustos 10 bin öğretmen atama branş dağılımı (tahmini)
 


YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Serpil
  2 ay önce
  Yeliz Hanim bakıyorum da çok duyarsizca ve acımasızca yorum yapıyorsun. Ayni seyi sen de yasarsan görürsün.
 • yeliz
  2 ay önce
  hadi ordan
 • Sule
  2 ay önce
  Çok güzel anlatmışlar
 • senem
  2 ay önce
  2016 kpss yuksek puanlarimizla alanimizda derece yaptik ancak mulakat yuzunden magdur olduk mulakata ilk siradan katilip atanamadik ancak mulakata sondan katilan dusuk kpss puanli kisilerin puanlari mulakatta fazlasiyla sisirildi ve yerimize onlar atandi.10bin ek atama belki biraz magduriyeti telafi eder ama bu bile yetmez
 • Eng
  2 ay önce
  InsAllah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu