Müjde son ihraç olanlar yeniden değerlendirilecek

7 Şubat tarihli Resmi Gazete’de 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilenlerin durumu kamuda gündem oluşturmaya devam ediyor. Ak parti grubu içerisinde de bu ihraçlar gündeme gelirken, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli son ihraçlar hakkında kendilerine çok eleştiri geldiğini vurguladı.

10 Şubat 2017 - 10:13 - Güncelleme: 10 Şubat 2017 - 10:28

Nurettin Canikli; ihraç edilenlerin listesi geri gönderilecek incelenecek

Nurettin Canikli 686 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerin itirazlarının gelmeye devam ettiğini ifade ederken, ihraç listesinin tekrar incelenmek üzere geri gönderileceğini ve varsa yanlışlar düzeltileceğini vurguladı. Son Kanun Hükmünde Kararname ile 330 akademik personel ihraç edilmiş, ihraç edilen akademisyenler için birkaç gündür açıklamalar gelmişti. AK partinin dün yapılan grup görüşmelerinde gündemde son KHK ve meslekten ihraçlar vardı.

İHRAÇ LİSTESİ GERİ GÖNDERİLECEK

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli dün yapılan toplantıda Ak Parti Milletvekillerinin sorularıyla karşılaştı. Meslekten ihraç edilenler için son çıkan 686 sayılı KHK‘de yer alan akademisyenlerin listesinin kim tarafından hazırlandığı Canikli’ye soruldu. Milletvekilleri ihraç listelerini kimin hazırladığını sorarak ihraç edilen akademisyenlerden çoğunun AK Parti Milletvekilleri tarafından bilinen ve tanınan kişiler olduğu vurgulandı. İlgili akademisyenlerin FETÖ ya da başka bir örgütle bağlantısının olmasının mümkün olmadığının belirtildiği görüşmelerde bazı akademisyenlerle Milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile ortak çalışmalar da yaptıkları ifade edildi.

YÖK BAŞKANINA ULAŞILAMIYOR

Meslekten ihraç edilen akademisyenlerin durumu değerlendirilirken, bu ihraçların partiye ters operasyon olduğu vurgulandı. Hürriyet’in haberine göre vekillerin ihraç edilen akademisyenler hakkında bilgi almak için YÖK başkanını aradıkları, YÖK başkanının telefonlara çıkmadığı ifade edildi. Yapılan toplantının büyük çoğunluğu meslekten ihraç edilen akademisyenlere ayrılırken, bu durumu geçmişte kendilerine yapıldıklarını iddia edilenlerin şimdi başkalarına yapıldığına işaret edildi.

Önceki ihraçlarda ‘atın iyi oldu’ diyenler son KHK ile çark etti; yanlışlık var

YÖK TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLECEK

Meslekten ihraç edilen akademisyenlerin listesi için açıklamada bulunan Canikli, ihraç listesinin YÖK tarafından hazırlandığını açıkladı. İhraç edilecek akademisyenler için bazen sıkıntı da yaşadıklarını ifade eden Nurettin Canikli bu yüzden zaman zaman düzenlemelerde yaptıklarını vurguladı.
Son ihraç listeleri için gelen eleştirilerin de değerlendirmeye alınacağını belirten Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, YÖK tarafından ihraç edilen akademisyenlerin listesinin de tekrar değerlendirileceği ve inceleneceğini açıkladı.
kaynak Öğretmenler İçin

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sevdalı öğretmen
    9 ay önce
    NİYE SON KHK BİZ 7 AYDIR NEYİN TÜRKÜSÜNÜ SÖYLÜYORUZ ÖLENLER EKMEK EVSİZ KALANLAR BU NASIL BİR DİRİ DİRİ ÖLDÜRMEKTİR YA TÜM MASUMLAR GÖREVINE İADE EDİLSİN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular