Müfettiş Fetö'den tutuklandı!

Çanakkale MEM'de Şok! Maarif Müfettişleri Başkanı Fetöden Tutuklandı.

14 Ocak 2017 - 18:53

İl milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Fetöden tutuklandı. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrasında kamuda yürütülen operasyonlar ve tutuklamalar devam ederken, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünü sarsan tutuklama iddiası ortaya çıktı.

Çanakkale İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Ömer Karabay’ın Ankara merkezli olarak yürütülen FETÖ operasyonu kapsamında tutuklandığı iddia edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in göreve gelmesinin ardından Maarif Müfettişliği Başkanlığına getirilen Ömer Karabay’ın FETÖ operasyonları kapsamında tutuklandığı iddiası kent gündemi ve eğitim camiasında şok etkisi yarattı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Çanakkale’de İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alınan çok sayıda öğretmenin soruşturmalarını yapan maarif müfettişlerinin başkanlığını yürüten Karabay’ın FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alınması kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Sükut ve sessizlik
  1 ay önce
  Bizim gibi gariban memurun adı, içinde FETÖ, ARSA, USULSÜZLÜK vs kavramları ile kamuoyunda anılan bir kovuşturmada yer alsaydı ? ... İİk KHK ihraç edilirdik. Kimse yüzümüze bakmazdı.
 • araştırma
  6 ay önce
  ömer karabay'ın muşta müfettişlik yaparken FETÖ nün gizli akşam toplantılarına katılıp katılmadığı, o dönem çalışan müfettişlerden sorulmalıdır. özellikle MUŞ taki telefon trafiği ve HTS kayıtları incelenmelidir.
 • ahmet
  1 yıl önce
  Başkanın, başkan yardımcılığına getirdiği kişinin ne sorgulanması gerekir. O kadar müfettişin içinden başkan yardımcısı olarak atanmasını önereceği kişinin de en güvendiği kişi olması gerekir. Çanakkalede fetöcülerin araştırılmasının yeniden yapılması gerekir.
 • Yusuf ATMACA
  1 yıl önce
  100 Binden fazla kişi sorgusuz sualsiz ihracına şaşırmayanlar niye şaşırıyorlarki. Bende şaşanlara şaşırıyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bozdağ'dan göreve iadelerle ilgili açıklama
Bozdağ'dan göreve iadelerle ilgili açıklama
Yolcu otobüsüyle otomobil çarpıştı: çok sayıda ölü ve yaralı var
Yolcu otobüsüyle otomobil çarpıştı: çok sayıda ölü ve...