Müdürler emekli olmak istemiyor

Görev yaparken almakta oldukları aylık net maaş miktarı, emekli olduklarında alacakları aylık miktarının yaklaşık iki katı olan Şube Müdürü/Müdür unvanlı Devlet memurları, zorunlu olmadıkça emekli olmayı istememektedirler.

23 Mart 2017 - 20:04

Şube Müdürü ve Müdür unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, yararlanabildikleri ek göstergelerin en yüksek 2200 seviyesinde olmasından dolayı, emekli olduklarında aylık gelirleri daha fazla düşmektedir.

Bu yazımızda, 1 Ekim 2008 tarihinden önce Emekli Sandığına tabi bir göreve başlamış olup, ek göstergesi en yüksek 2200 seviyesinde olan ve kariyerleri/kurumları itibariyle yararlandıkları tazminat oranı farklı olmayan Müdürlerin/Şube Müdürlerinin durumuna değinilecektir.

Şube Müdürü/Müdür ve Memur maaşı Müdür/Şube Müdürü unvanlı kadrolarda görev yapanların aylık net maaşı, emirlerinde çalışan “Memur” kadro unvanlı personele göre yüksek olmasına rağmen, Müdür/Şube Müdürü ile Memur emeklisi maaşı aynı miktarda olmaktadır.Çalışırken alınan aylık maaşı etkileyen unsurlardan olan tazminat ve ek ödemenin emekliliğe yansımıyor olması; kazanılmış hak aylık seviyesi 1.derece olan Müdür/Şube Müdürü ve Memur ek göstergesinin 2200 olması, çalışırken maaşları farklı olan söz konusu personelin, emeklilikte aynı miktarda maaş almasına neden olmaktadır.

Şube Müdürü/Müdür ile Memur unvanlı kadrolarda olanların aylık maaşı ve emekli maaşı Kadro Unvanı D/K Hizmet Maaş Miktarı (net)* Aylık gelirdeki azalma Çalışırken Emekli Şube Müdürü/Müdür 1/4 25 yıl 4.165 TL 2.093 TL %49,75 Memur 1/4 25 yıl 2.828 TL 2.093 TL %26,00 Not: *Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır. *2017 yılının ilk altı aylık dönemi için geçerli olan belirlemelere göre hesaplama yapılmıştır. kaynak memurunyeri 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi