Müdür zimmetine 46 bin lira geçirdi!

kocaelibarisgazetesi.com bir okul müdürü ile ilgili korkunç bir iddia ortaya atarak okul müdürünün 46 bin lirayı zimmetine geçirdiğini iddia etti.

22 Kasım 2017 - 00:11 - Güncelleme: 22 Kasım 2017 - 00:42

Haber şöyle; Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan okul müdürü M.Ö. zimmetine tam 46 bin lira geçirdi. Görevden alınmayan ve halen müdür olarak görevine devam eden M.Ö.’den bu para geri talep edildi.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü son günlerde büyük tartışma yaratan bir olayla çalkalanıyor. İzmit Bilim ve Sanat Merkezi’nde müdür olarak görev yapan Halim Bayar bir süre önce görevden alınmış, Bayar’ın yerine M.Ö. müdür olarak atanmıştı. Bayar hukuk mücadelesine başlamış ve uzun bir süre sonra görevine dönmüştü. İşte ne olduysa o görev süresi sırasında oldu. Okulda bir anlamda “geçici” müdür olarak görev yapan M.Ö.’nün döneminde 56 bin liralık harcama tespit edildi ancak bunun 46 bin lirasının nereye harcandığı belli değil. Bunun üzerine M.Ö. hakkında soruşturma açıldı ve 46 bin lirayı Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ödemesi istendi. 

NEDEN HALA GÖREVDE 

M.Ö.’nün bu geri ödemeyi nasıl yaptığı, kendisine taksit ve benzeri kimi kolaylıkların sağlanıp sağlanmadığı bilinmiyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruları yanıtsız bırakırken, M.Ö.’nün halen müdür olarak görev yaptığı, İzmit Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki görevinin ardından İzmit’in merkez mahallelerinden birinde yer alan ilkokula müdür olarak atandığı öğrenildi. Olayı Kocaeli eğitim camiasında duymayan kalmadı. Eğitimciler, en ufak bir iddia ve olayda görevden alınan kimi arkadaşlarını örnek göstererek M.Ö.’nün neden halen görevde olduğunu soruyor, İl Milli Eğitim Müdürü’nü ve İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nu gereğini yapmaları için göreve çağırıyor.

KAYNAK:http://www.kocaelibarisgazetesi.com/guncel/mudur-zimmetine-46-bin-lira-gecirdi-2-h88544.html

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ÖNER
  10 ay önce
  Kaldırın müfettişleri, denetim ayak bağı oluyor, yöneticiler bizden olunca denetime gerek kalmaz, Öğretmenler sizi müfettişlerden kurtardık, Allah\'a hesap vereceğiz, il/İlçe Müdürleri gereğini yapar, siyasiler okullara karışmıyor, muhakkikler işini bilir, kimler ısmarlama dosya yazar? dosyalar sümen altına atılınca kim ne yapar? ihaleler, alımlar, kitap işleri, yayın evlerle ortaklık, kantin işletimleri, yönetici mülakatları, öğretmen mülakatları, taşıma işleri, ..... daha neler neler. Yetkisiz ve etkisiz kılınan ve müfettişlerle mi bu işleri denetleyeceksiniz, yazık yüzlerce EYD li müfettiş il milli eğitim müdürünün özel müfettişi yapıldı, zavallılar amirini nasıl denetleyecek, verilen emre nasıl karşı gelecek? Hiç gündeme getiren var mı?
 • Ereğlinin sesi
  10 ay önce
  Ereğli lisesinden ne haber var? müdürü kimin nesi? ceza alıp göreve devam eden müdür kim? bunları kim koruyor ve gözetiyor
 • kaan
  10 ay önce
  Kocaeli okullarında mı sanki bu sorun sadece. Teftiş bitti okul müdürleri hesap verme gibi durumları yok. Veliden toplanan paranın takibini ilkokul mezunu gariban veliler mi yapacak? Avukatla sendikayla korkut*** gariban veli ne yapsın. Eğer doğruysa denetleyen olsaydı böyle bir şeye cüret edermiydi. Yanlış haberse adama yazık oldu. Algı yerleşti bir kere.
 • Eren Yılmaz
  10 ay önce
  İşte eğitimi yöneten zihniyet bu.benden olsun çamurdan olsun mantığı ile yöneticiler atandı.ondan sonra eğitim neden ilerlemiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!