Müdür Yardımcısına Berkin Elvan Cezası

Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Müdür Yardımcılığı görevini yapan Zeynep Gerim'e açılan dava sonuçlandı.

21 Şubat 2016 - 16:22

Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Teknik ve Meslek Lisesinde Müdür Yardımcılığı görevini yapan Zeynep Gerim'e açılan dava sonuçlandı.
Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Teknik ve Meslek Lisesinde müdür yardımcı olarak görev yaptığı dönemde Sendikamız üyesi ZEYNEP GERİM hakkında asılsız iddialarla 12.03.2014 tarihinde görev yaptığı okulda, GEZİ Parkı protestolarında 16 Haziran 2013’de yapılan müdahalede, hayatını kaybeden BERKİN ELVAN ın fotoğrafını basarak öğrencilerin göğsüne zorunlu olarak yapıştırdığı gerekçesi ve iddiası ile Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce soruşturma başlatılmış olup sonuçta kınama cezası ile tecziye edilmiştir.

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce  ‘siyasi eylem’ olarak nitelendirilen hukuksuz ceza;  akabinde tarafımızdan yargıya taşınmış olup; Kocaeli 1. İdare Mahkemesince 31.03.2015 tarihinde verilen karar ile mahkemece ceza kaldırılmamıştır.

Hukuki mücadelemiz devam etmiş, karara karşı bir üst mahkeme olan Sakarya Bölge İdare Mahkemesine itiraz edilmiştir. Devamında karar düzeltme istemiyle yapmış olduğumuz başvurumuz Sakarya Bölge İdare Mahkemesinin 21.01.2016 tarihli kararı ile HUKUKSUZLUĞA son vermiş olup; cezanın kaldırılmasına hükmetmiştir.

Daha önce de sendikamız üyesi bir öğretmen için, gezi eylemlerine katıldığı iddiası ile soruşturma yapılmış ve sürgün gibi atama cezasına çarptırılmıştır. Aynı şekilde giriştiğimiz hukuk mücadelesi sonucunda atamasının iptalini sağlayarak bu olayda da olduğu gibi mahkemece verilen kararlar Gezi eylemleri ile ilgili idarece yapılan baskılara yargının DUR dediğinin açık göstergesidir.


FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı