Mısır'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kınama!

Mısır Dışişleri Bakanı Sami Şükrü, Mısır eski Cumhurbaşkanı Mursi'nin mahkemede ölümü ile ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a “Sorumsuzca” diyerek kınadı.

Mısır'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kınama!
21 Haziran 2019 - 18:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkemede ölümü ile ilgili açıklamaları hakkında “sorumsuzca” diyen Mısır Dışişleri Bakanı Sami Şükrü, Erdoğan'ı kınadı. Yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Mısır hakkında tekrar dile getirdiği “sorumsuzca suçlamaları” şiddetle kınayan Şükrü'nün bu ifadeleri Mısır resmi haber ajansı MENA tarafından paylaşıldı.

Öte yandan, Mısır Halk Meclisi Sözcüsü de geçtiğimiz günlerde Erdoğan hakkında “despot ve diktatör” ifadesini kullanmıştı. Halk Meclisi Sözcüsü, Erdoğan'ın terörist Müslüman Kardeşler ile şeytani ittifakının ardından Mısır'ın dünyadaki imajını bozmaya çalıştığını öne sürmüştü. Muhammed Mursi, 17 Haziran Pazartesi günü casusluk suçlaması ile yargılandığı davanın duruşması esnasında aniden bayılmış ve hayatını kaybetmişti.

Mısır'ın resmi yayın organı konumundaki El Ahram gazetesine göre ise, 40 farklı siyasi partiden oluşan bir ittifakın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini “Mısır halkı tarafından reddedilen yalanlar” olarak nitelemişti. İttifak tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın herhangi bir delil göstermeden Muhsin'in ölümünden Mısır'ı sorumlu tuttuğu için Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanması gerektiğini savunmuştu.

Bu haber 820 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort