Milli sporcu yerleştirme başvuruları başladı

Spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular başladı.

17 Ağustos 2017 - 22:50

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden az önce yaptığı yazılı açıklama ile 2017 ÖSYS ile spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemlerinin başladığını duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre bugün itibariyle başlayan 2017 ÖSYS Milli Sporcu yerleştirme tercih işlemleri 25 Ağustos 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. 2017 ÖSYS ile spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için tercih yapmak isteyen adaylar ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak tercih işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 ÖSYS Milli Sporcu yerleştirme işlemleri için adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları