Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı Devreye Rusya Girdi

Milli Savunma Bakanlığı son dakika açıklamasında bulundu. Bu açıklamaya göre Rusya ile ortak yapılan devriyelerde bir takım provokasyonlar ile karşılaşıldı. Bu provokasyonlar Rusya tarafından gerçekleşen girişim ile azaltıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı Devreye Rusya Girdi
28 Kasım 2019 - 11:15 - Güncelleme: 30 Kasım 2019 - 15:50

Kamuoyu Bilgilendirilmesi Devam Ediyor

Yurt içinde ve sınırın Suriye tarafında yürütülen operasyonlar ile ilgili açıklamalar Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından operasyonlar için kamuoyunu bilgilendirici nitelikte açıklamalar yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında Soçi mutabakatı konusuna değinildi. Bu mutabakat kapsamında Rusya ile aramızda 11. Devriye başlamış oldu. Bu devriye Kamışlı ve Derik bölgesi arasında gerçekleşiyor.  Bakanlık devriyeye İHA ile 4 zırhlı aracın katıldığını da belirtti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre Barış Pınarı harekatı ile 2 binden fazla mayın ve EYP imha edilmiş oldu. Ayrıca Pençe harekatında terörden arındırılan bölgelere sivillerin dönüşü sağlandı. Harekatta 90 teröristin ise etkisiz hale getirildiği belirtildi.  Bu harekat ile 320 mağara ile 266 mayının etkisiz hale getirildiği vurgulandı.

Pençe harekatı Irak’ın kuzeyinde Hakurk bölgesinde gerçekleştiriliyor. Pençe 3 Harekatı ise Sinat Haftanin bölgesinde gerçekleştiriliyor. Bu harekat ile ilgili yapılan açıklamada 63 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. 53 mağara ve 78 mayının da bu harekat ile yok edildiği açıklandı.  Bölge için yeni askerlik düzenlemesi gerçekleştirildi. Bu düzene göre bölgeye 1 Kasım itibariyle yeni sevkler gerçekleşecek.

Bu haber 397 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort