Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının ilk günü yapılan etkinliklerinin ve okullardaki öğretmenlerin önlüklü fotoğraflarının çekilmesi talimatı verildi.
2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması münasebeti ile okullarda yapılan etkinliklerin fotoğraflanarak il müdürlüğüne gönderilmesini isteyen Sivas Milli Eğitim Müdürlüğünün öğretmenlerin önlüklü fotoğrafını istemesi dikkatleri çekti.
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okullara bnir resmi yazı göndererek ilk gün gerçekleşecek etkinliklerinin fotoğraf ve videolarının çekilmesini istedi. Okullara gönderilen yazıda, altı çizili ve koyu puntoyla yer alan öğretmenlerin "Önlüklü vaziyette birer adet fotoğraf göndermesi" talimatını dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara önderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

"Öğretmenlerimizin, okul giriş kapısından, okul bahçesinden, okul koridorlarından, önlüklü vaziyette birer adet fotoğraf gönderilmesi" ifadesi yer aldı.

İşte O Yazı:
 

EBS öğretmene çirkin tavırlar nedeniyle Milli Eğitim Müdürünün istifasını istedi EBS öğretmene çirkin tavırlar nedeniyle Milli Eğitim Müdürünün istifasını istedi

MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEKİN ÖNLÜK İÇİN NE DEMİŞTİ

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını değerlendirmek üzere Bakanlık yöneticileri ve 81 ilin millî eğitim müdürüyle bir araya gelerek yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

‘Öğretmen Odası Buluşmaları’nda öğretmenlerin önlük giymelerinin teşvik edilmesi konusunun gündeme geldiğini söyleyen Bakan Tekin "Nihayetinde hem öğrencilerimizin hem velilerimizin hem de en azından öğretmenlerimizin büyük çoğunluğunun talebi doğrultusunda böyle bir uygulama başlatıyoruz. Bu konuda bir zorunluluk yok, teşvik ediyoruz"