erkek protez saçthemeforest temaları

Milli Eğitim Bakanlığı Projesini Şova Dönüştürdüler

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağçe Özbaş, Misafirim Öğretmenim projesi kapsamında aldığı kararlar ile ilgili tepki topladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Projesini Şova Dönüştürdüler
09 Ocak 2020 - 17:31 - Güncelleme: 09 Ocak 2020 - 18:19


  Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağçe Özbaş, Misafirim Öğretmenim projesi kapsamında aldığı kararlar ile ilgili tepki topladı.

  Uygulamanın yeniden hayata geçirilmesi için okul müdürlerinden talepte bulunan Özbaş, öğretmenlerden sosyal medya üzerinden reklam yapma isteğinde bulundu. MEB projesi olarak başlatılan öğretmenlerin veli ziyaretine dair kararlar veren Özbaş, velilerin ziyaret edilmesini ve orada fotoğraf çektirilmesini istedi. Özbaş, çekilen fotoğrafların sosyal medya üzerinden paylaşılmasını toplantıda gündeme getirdi.

Twitter Üzerinden Paylaşım

  Hale Bağçe Özbaş tarafından toplantı gündemi olarak belirlenen ziyaretlerde talepler şu şekilde sıralandı:

·        9 Ocak tarihinde her öğretmene bir veli ziyareti planlaması yapılması

·        Öğretmenlerin aktif olarak twittter hesaplarının kontrolünün sağlanması

·        Twitter paylaşımlarının saat 19.00 ile 21.00 arasında gerçekleşmesi

·        Konu ile ilgili hashtag belirlenmesi

·        Bu alanda yapılacak ilk paylaşımın Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Özbaş’ın ziyareti ile ilgili olması

·        Paylaşımlarda en az 5 tweete yer verilmesi

  Şeklinde gerçekleştirilen maddeler öğretmenlerden büyük tepki topladı. MEB 2023 projesi kapsamında hayata geçmeye başlayan veli ziyaretleri bu maddeler ile bambaşka bir hal almış oldu.

  Keyfi Olarak Uygulama

  Geçen yıllarda İstanbul için hayata geçirilen bir proje olan misafirim öğretmenim, projesi bu yıl Özbaş tarafından keyfi olarak yeniden uygulanmak istendi. İlçede görevli bir okul müdürün ifadesine göre öğretmenler uygulamayı doğru bulmadı ve bu uygulamanın zorunlu tutulmasına da karşı çıktı. Konu ile ilgili açıklama yapan okul müdürü, eğitim öğretimin gerçek sorunlarının bırakıldığı belirtti. Bu surumun yukarı tarafa şirin görünmek için gerçekleştirildiğini belirten okul müdürü, evlere gidilerek içerisinde öğrencinin de bulunduğu fotoğrafın paylaşılmasının istendiğini belirtti.

   Öğrencinin derdine derman olacak bir proje olacak olsa seve seve yapılacağının altını çizen okul müdürü, Özbaş tarafından bakanlığın etiketlenerek bakın çalışıyorum algısının oluşturulacağını belirtti. Okul müdürü, öğrencilerin ve okulların 45 kişilik sınıf mevcutları gibi daha ciddi problemleri olduğunu vurguladı. Ziyaret esnasında öğretmenin başına bir şeyin de gelebileceğini söyleyen Müdür, bu uygulamanın baskıcı şekilde zorunlu tutulmasına karşı tepkisini sile getirdi.

 

Bu haber 398 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort