Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öykü Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eski hükümlülere yönelik olarak “Karanlığı Aydınlananlar” isimli bir öykü yarışması düzenleneceği öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öykü Yarışması
03 Ağustos 2019 - 16:13

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), düzenleyeceği “Karanlığı Aydınlananlar” adlı öykü yarışması ile eski hükümlülerin istihdamı konusundaki önyargıları kırmak, ekonomik ve sosyal anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmeyi amaçlıyor. MEB tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yürütülen ve AB tarafından finansal destek sağlanan “Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi-4” projesi doğrultusunda başta eski hükümlüler olmak üzere yetişkin bireylerin temel becerilerinin geliştirilerek etkin vatandaşlar olarak hayatlarına devam etmelerinin ve istihdam edilebilirliklerinin sağlanması amacıyla faaliyetlere devam ediliyor.

Bu kapsamda, düzenlenecek öykü yarışması sayesinde eski hükümlülerin istihdamı için önyargıları kırmak, ekonomik ve sosyal anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amaçlanıyor. Yalnızca eski hükümlülerin katılabileceği bu yarışmada, katılımcılar daha önceden hüküm giymeleri nedeni ile iş ve sosyal hayatlarında karşılaştıkları önyargıları ve zorlukları aşmak ve de başarıya ulaşmak için yaptıklarını hikâyelerinde anlatacak.

Yarışmada Dereceye Girenlere Verilecek Ödüller

13 Eylül 2019 tarihinde sona erecek olan yarışmaya katılmak isteyenler en fazla 15 sayfalık eserlerini denetimli serbestlik müdürlüklerine ya da proje pilot ileri olan Bursa, Eskişehir, Manisa, Ordu, Hatay, Malatya ve Manisa'daki halk eğitim merkezlerine teslim edecek. Yarışma sonucunda Türkiye genelinde ve 7 bölgede ilk 3 sırada yer alan eserler 11 Kasım 2019 tarihinde açıklanacak. Yarışmanın Türkiye birincisine 3 adet tam altın, ikincisine 2 adet tam altın ve üçüncüsüne ise 1 adet tam altın ödül verilecek. Bölgelerinde ilk 3'e giren eser sahiplerine de yarım altın hediye edilecek.

Bu haber 933 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort