Milli Eğitim Bakanlığı özel okullardaki Gizli Zammı takibe aldı Milli Eğitim Bakanlığı özel okullardaki Gizli Zammı takibe aldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrenciler arasındaki fırsat eşitliğini en aza indirmeyi amaçladıkları bütün sosyal politika çalışmalarına son sürat devam ettiklerinin altını çizdi.. Bu kapsamda öğrencilerin ücretsiz yemekten yararlanması için var olan çalışmanın kapsamını genişletecekleriniduyurdu. Bakan Özer, ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısını 1,5 milyondan 1 milyon 796 bin 985'e çıkardıklarının altını çizerek 2023 yılında bu sayıyı 2.5 milyona çıkarma hedefinde olduklarını önceliği ise okulöncesi öğrencilerine vereceklerini vurguladı..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in konuyla ilgili değerlendirmeleri ise şöyle ;

''Bakanlığımız yıllardan beri çok sayıda sosyal politikayla eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerimize ücretsiz yemek, önemli bir destek programıdır. Her geçen gün bu programın kapsamını genişletmeye çalışıyoruz. Taşımalı eğitimden yararlanan yaklaşık 1 milyon öğrencimiz ücretsiz öğle yemeği imkânından da yararlanıyorlar. Son bir yılda okul öncesi eğitime erişimi artırmaya odaklandık. Bu nedenle ücretsiz yemeği özellikle okul öncesi eğitim kademesine yaygınlaştırmayı hedefledik. Bu çerçevede şu ana kadar 400 bin okul öncesi çocuğumuzu ücretsiz yemek imkânından faydalandırıyoruz." 
'2023 yılında bu sayıyı 2,5 milyona çıkaracağız ve ve burada okul öncesine ağırlık vereceğiz.'' ifadelerini kullandı..