Milli Eğitim Bakanlığı Doğa Koleji Hakkında Açıklama Yaptı

Doğa Koleji günlerdir maaş alamayan öğretmenleri ile gündeme geliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili bugün bir açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre yapılan başvurular ile gerekli inceleme ve soruşturmanın başlatıldığı duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Doğa Koleji Hakkında Açıklama Yaptı
08 Aralık 2019 - 20:02

Bakanlıktan Yazılı Açıklama
Doğa Kolejinin bazı kampüslerinde öğretmenlerin maaşlarını alamamaları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yazılı açıklamada bulundu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Doğa koleji ile ilgili kamuoyuna yansıyan tüm haberlerin bakanlık tarafından yakından takip edildiği belirtildi. Öğretmenlerin maaşlarının yatırılmaması ile ilgili 4 Aralık 2019 tarihinde bakanlığa başvurular ulaştı. Kolejde öğretmenler maaşları yatırılmadığı için derslere girmiyordu. Bakanlık bu durum ile ilgili gerekli çalışmaların başlatıldığını söyledi.

51 İlde 411 Okul Bulunuyor

Doğa Koleji adında 51 ilde toplam 411 özel okul bulunuyor. Kamuoyunda yaşanan sıkıntılar ise sadece 15 ilde ve 214 okulda yaşanmaktadır. Bu okullar kurucu işletmeye ait okullardır. 41 ilde yer alan 197 okul ise imtiyaz hakkı kullanımı ile hizmet vermektedir. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre okulların kapanması halinde bakanlık tarafından gerekli tedbirlerin alındığı belirtildi. Bu tedbirler ile okulları kapatılan öğrenciler eğitim hayatlarına devam edecek. Öğrenciler özel ve devlet okullarına yönlendirilecek. Okulda eğitime devam eden öğrenciler için ödenen ücretlerin ne şekilde geri verileceği konusu ise bakanlık tarafından incelenerek belirlenecek. Bakanlık süreçte hiçbir öğrencinin mağdur edilmeyeceğini belirtti.

Bu haber 984 defa okunmuştur.

Şişli Eskort