Milli Eğitim Bakanlığı Deprem Sonrası Okulları Açtı

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, deprem sonrasında geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan vatandaşlar için okulların açıldığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Deprem Sonrası Okulları Açtı
25 Ocak 2020 - 13:59 - Güncelleme: 25 Ocak 2020 - 21:08


  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, deprem sonrasında geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan vatandaşlar için okulların açıldığını belirtti.
  Elazığ ve Malatya depremi ülkenin her bölgesinden insanları harekete geçirdi. Deprem için pek çok kurum da hemen harekete geçti. Elazığ depremi için harekete geçen kurumlardan birisi de Milli Eğitim Bakanlığı oldu. Bakanlık deprem sonrasında geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan vatandaşlar için okulların açıldığını belirtti. Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından bildirimde bulundu.
Geceyi Dışarıda Geçirenler İçin Okullar Açıldı
  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından twitter üzerinden yapılan açıklamada Elazığ ve Malatya’da deprem sonrası geceyi dışarıda geçirmek durumunda kalan vatandaşlar için okulların açıldığı bildirildi. Yurttaşların can güvenliği için teyakkuzda olunduğunu ifade eden Selçuk, vatandaşların korunaklı bir ortamda kalması için mücadele etti.
Elazığ Sivrice başta olmak üzere pek çok bölgede hissedilen deprem 6.8 büyüklüğünde gerçekleşmişti. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre depremde şu ana kadar 21 kişi hayatını kaybetti. 1030 kişinin yaralandığı depremde pek çok bina yıkıldı. Yapılan çalışmalar hızla devam ederken alınan son bilgilere göre enkaz altında 38 kişinin daha kaldığı bildirildi. Sabah saatlerinde yapılan çalışmada enkaz altından 5 kişi çıkarıldı.  Saat 20.55 sıralarında gerçekleşen depremin artçıları ise devam ediyor. Sivrice depremi ardından Malatya Pütürge’de 4.7 büyüklüğünde deprem gerçekleşti.
 

Bu haber 202 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum