Okulların Uluslararası Başarıları Artıyor Okulların Uluslararası Başarıları Artıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 1588 pozisyona atama yapılacağı açıklaması geldi. eşitli pozisyonlara yönelik olarak yapılacak atamalara ilişkin başvuru süreci 21 Mart tarihinde başlayacak. Yayımlanan iş ilanında tüm detaylar yer alırken başvuru şartları arasında "2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak" yer alıyor.

MEB'DEN ATAMA MÜJDESİ!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada fizyoterapist ve çeşitli pozisyonlarda destek personeli alınacağı duyuruldu. Yayımlanan ilanda 2021 tarihindeki atamalarda çeşitli nedenlerle boş kalan 1588 kadroya atama yapılacak. Başvurular 21 Mart tarihinde başlayacak ve 4 Nisan'da ise sona erecek.

 

1588 POZİSYONA ALIM YAPILACAK

Duyuruya göre; MEB atamalarına ilişkin başvuru şartları da netleşti. Duyuruda; "2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak" şartı dikkat çekerken " 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak." ifadesi de yer aldı.

KILAVUZ YAYIMLANDI!

Alımlara ilişkin detaylar http://personel.meb.gov.tr/ üzerinden yayımlandı. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına ve aşçı, aşçı yardımcısı pozisyonlarına alım yapılacağı ifade edildi..