Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Uzaktan Eğitimde Ders Verecek

23 Mart tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim dersleri kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk dersi verecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Uzaktan Eğitimde Ders Verecek
19 Mart 2020 - 14:25

   23 Mart tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim dersleri kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk dersi verecek.
  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 23- 27 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan uzaktan eğitim dersleri için TRT stüdyolarını ziyaret etti. Selçuk tarafından burada yapılan açıklamada uzaktan eğitim sürecinin yol haritasının en ince ayrıntılarına kadar hazırlandığı belirtildi. 23 Mart haftası itibariyle başlayacak olan uzaktan eğitim dersleri ile ilgili bilgi veren Selçuk bu derslerin ne şekilde verileceğinin ve ders içeriklerinin belli olduğunu duyurdu.
 Uzaktan Eğitim Saat Kaçta Başlayacak?
 23 Mart tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim dersleri ile ilgili çalışmalara değinen Selçuk, çalışmaların 100’den fazla öğretmen tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Bu öğretmenler çalışmalara gönüllü olarak destek verdi. Uzaktan eğitim dersleri için TRT tarafından İstanbul’da 5 çekim ve Ankara’da 3 stüdyoda çekim gerçekleştirildi.  Bakan Selçuk, çekimler için TRT’ye ve çekimlere destek veren öğretmenlere teşekkür etti.
   Hafta sonundan itibaren bazı pilot çalışmaların yapılacağını da kaydeden Selçuk, 23 Mart öncesinde uzaktan eğitim sistemi için çalışıp çalışmama kontrolü yapıldığını belirtti. Yapılan kontrol sonrasında sistemin daha iyi bir şekilde nasıl çalışacağı belirlenecek. Sistemde herhangi bir sıkıntının bulunmadığını belirten Selçuk, kapalı ortamda bulunan çocukların stres altında kalabileceğini belirtti.  Takvimde bu bakımdan her gün bir etkinlik ve oyunun yer alacağına değindi.
 
 
Bu haber 4702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum