Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Açıklamalar

İstanbul'da düzenlenen “Çocukluğa Yeniden Bakış Çalıştayı”na katılarak bir konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları MEB resmi internet sitesinde yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Açıklamalar
24 Nisan 2019 - 13:32

İstanbul'daki Sabancı Öğretmenevi'nde düzenlenen çalıştayda bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında buluştuklarını söyledi. Konuşmasında çocukluk ve çocuk kavramları üzerinde duran Bakan Selçuk, bu kavramların dağınık olduğunu ve üzerinde anlaşılmış ortak bir kavram bulunmadığını ifade etti. Çocuk ve çocukluk kavramlarının genellikle piyasa ekonomisi içerisinde değerlendirildiğini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bu kavramlara toplumsal yaklaşıma bakıldığında ise çocukluğun ve çocuğun ayrıldığını söyledi. Bakan Selçuk bu kavramların ne anlama geldiği konusunda belirli bir disiplinde geniş çalışmalar yapılması gerektiğine işaret etti.

Doğan Cüceloğlu Eğitime Dikkat Çekti

Çalıştayda konuşan psikolog Doğan Cüceloğlu ise öğretmenlik yapmak ile öğretmen olmak arasındaki farka işaret ederek, çocuklarımızı neden yetiştirmeye çalıştığımız sorusunun yanıtını açıklamaya çalıştı. Çocukların yetiştiği aile ortamı ile eğitim gördüğü sınıf ortamının Türkiye'nin geleceği açısından son derece önemli olduğunu belirten Cüceloğlu, çocukların hayatı anlamlı, coşkulu ve güçlü bir şekilde yaşaması için yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı. “Çocukluğa Yeniden Bakış Çalıştayı” toplantılarına çocuk eğitimi alanında çalışmalar yapan uzmanlar katılıyor. Çalıştay basına kapalı bir şekilde devam ediyor.

Bu haber 1325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort