Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Lisede Ne Yaptık?"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram hesabından paylaştığı “Lisede Ne Yaptık?” başlığı ile yarın tanıtılacak olan yeni ortaöğretim modeli hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Lisede Ne Yaptık?"
17 Mayıs 2019 - 13:45

Instagram hesabından “Lisede Ne Yaptık?” başlığı ile paylaşımda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni modelin yalnızca bir ortaöğretim programı değişimi olmadığını, ülke ve çocuklar için bir gelecek kurgulama meselesi olduğunu belirtti. Gençlere karşı sorumluluklarının çok büyük olduğunu vurgulayan Selçuk, onları neye hazırladıkları ve onlar için yolları nasıl çizdikleri sorularının meslek hayatının en önemli soruları olduğunu söyledi ve “şimdi cevap verme zamanı” ifadesini kullandı.

Yarın ortaöğretim tasarımını açıklayacaklarını aktaran Bakan Selçuk, eğitimle ilgilenen, meselesi eğitim olan ve geleceğe yürüyen herkesin kendileriyle birlikte olmasını diledi. Çünkü bunun sadece bir ortaöğretim programı değişimi olmadığına işaret eden Selçuk, bunun tüm ülke ve çocuklar için bir gelecek meselesi olduğunu ifade etti.

Bu haber 1269 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort