Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik Kampında

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bolu Aladağ Gençlik İzcilik ve Spor Kampüsü'nde kamp yapan öğrenciler ile bir araya geldi ve yayla yolunda gençlerle birlikte pedal çevirdi, Aladağ Göleti'nde de kano yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik Kampında
05 Ağustos 2019 - 14:50

Bolu Aladağ Gençlik İzcilik ve Spor Kampüsü'nde kamp yapan öğrencileri ziyaret etti ve gençlerle birlikte çeşitli etkinliklere katıldı. Kampüste bulunan 357 öğrenci ve 40 gençlik liderini ziyaret eden Bakan Selçuk, öğrencilerle birlikte yayla yolunda bisiklet sürdü, Aladağ Göleti'nde kano yaptı ve paintball oynayan öğrencilere eşlik etti.


Gençlerle Sohbet etti ve Şarkılarına Eşlik Etti

Gençlerle sohbet eden Bakan Ziya Selçuk, gitar çalıp şarkı söyleyen öğrencilere eşlik ettikten sonra gençlere kitap hediye etti ve ardından yemekhanede tabldot yemeği alarak öğrencilerle birlikte yemek yedi. Yemekten sonra öğrencilere konuşan Bakan Selçuk, kampta emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu tür kampların değerli olduğunu ifade eden Selçuk, bir öğrenciyi derste ne yaptığıyla değil, ders dışında ne yaptığı ile tanımaya çalıştığını söyledi. Gençlere hangi dala ilgileri ve yetenekleri varsa muhakkak o alanda derinleşmelerini tavsiye eden Selçuk, bilgi ve yeteneğin her zaman bir arada bulunmayabileceğini, ancak yeteneğin üstüne giderek fark oluşturulabileceğini vurguladı.


Bakan Selçuk’tan Gençlere Tavsiyeler

Okulda çok başarılı olan öğrencilerin hayatta da başarılı olacağının garantisini bulunmadığını belirten Selçuk, hayat başarısını etkileyen farklı faktörlerin olduğunu söyledi. Öğrencilere hep aynı yazarları değil, farklı yazarların da kitaplarını okumalarını tavsiye eden Selçuk, gençlerin kendi kimliğini, kişiliğini inşa ederse, kurarsa ve yükseltirse; mutlu olacaklarını ifade etti. Gençlerden beklentilerinin kendilerini geliştirmeleri olduğunu vurgulayan Selçuk, temel gayelerinin ise; kâmil bir insan olmak, kemale ermek; yani olgunlaşmanın en yüksek seviyesine ulaşmak olduğunu dile getirdi.


Bu haber 960 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort