Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Öğretmenin güçlendirilmesi ortak meselemiz"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı Öğretmenin Güçlendirilmesi Çalıştayı'nda yaptığı açılış konuşmasında öğretmenin güçlendirilmesinin ortak meseleleri olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Öğretmenin güçlendirilmesi ortak meselemiz"
02 Temmuz 2019 - 11:54

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri kapsamında Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen Öğretmenin Güçlendirilmesi Çalıştayı'na katılan Bakan Selçuk, eğitimciler ile bir araya geldi. Atılacak adımların tüm öğretmenlere yansıyacak şekilde genişletileceğini ifade eden Selçuk, gerek mevzuat gerekse fiziksel ve sosyal şartlar açısından olanaklar ölçüsünde yeni bir bakış ortaya koyacaklarını söyledi.

Çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin saygınlığı ve öğretmenlerin güçlendirilmesinin 2023 Eğitim Vizyonu'nun hedefleri olduğunu aktaran Selçuk, öğretmenin güçlendirilmesinin ortak meseleleri olduğunu belirtti. Bir öğretmenin evinde, sokakta ve tüm ortamlarda ne yaşadığını ve ne hissettiğini derinleştirebildikleri takdirde bu ortamların iyileştirilmesi için tedbirler düşünebileceklerini ifade eden Selçuk, bunun için çalıştayda bir araya geldiklerini söyledi.

Çalıştay kapsamında ayrıca, öğretmenlerin karar alma süreçlerine katılması, mesleki gelişim fırsatlarının sağlanması, yönetimin bir parçası yapılması, özerkliklerinin desteklenmesi ve öz yeterliliklerinin güçlendirilmesi gibi konularda çalışma grupları oluşturularak stratejilerin geliştirdiği açıklandı.

Bu haber 809 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort