Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Meslek okullarına yüksek bir talep var"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ziya öğretmen ile eğitim buluşmaları” kapsamında Bolu'da çeşitli inceleme ve temaslarda bulunarak eğitim kurumlarının yöneticileri ile bir toplantı yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Meslek okullarına yüksek bir talep var"
08 Ağustos 2019 - 12:34 - Güncelleme: 08 Ağustos 2019 - 12:36

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ziya öğretmen ile Eğitim buluşmaları” kapsamında Bolu'yu ziyaret ederek incelemeler yaptı ve temaslarda bulundu. İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Bakan Selçuk, ardından okul bahçesinde bulunan seraları gezdi. Daha sonra Bolu Valiliği toplantı salonunda Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri ile bir toplantı gerçekleştiren Selçuk, ardından basına açıklamalarda bulundu.

İzzet Baysal Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli hakkında okulun Bolu'nun gururu olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, aşçılığın diğer bölümler gibi bir bölüm olmanın ötesinde Bolu'nun kimliğini ortaya koyan bir mesele olduğunu vurguladı. Önümüzdeki en yakın yatırım planında bunu devreye alacaklarını belirten Selçuk, bunu Bolu halkının bilmesini istediğini ifade etti.

Meslek Liselerine Olan Talebe Dikkat Çekti

Mesleki eğitim konusunda alınan tedbirlerin meyvesini verdiğini aktaran Bakan Selçuk, meslek okullarına yüksek bir talep bulunduğunu dile getirdi. Eğitimde ilk defa %1'lik dilimden öğrencilerin artık meslek liselerini tercih ettiği bir dönem yaşandığına işaret eden Selçuk, önümüzdeki 1-2 sene içerisinde meslek okullarına olan talebin çok daha artacağını ve değerleneceğini söyledi. Bu gelişmeyi Türkiye'nin ekonomisi için çok değerli bulduğunu belirten Bakan Selçuk, Bolu'nun ekonomisi için de çok değerli bulduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber 499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort