Milli Eğitim Bakanı Selçuk EBA'da Öğretmenlere Seslendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yıl Sonu Mesleki Çalışma Programı açılışında EBA’da konuk oldu ve öğretmenler ile buluştu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk EBA'da Öğretmenlere Seslendi
17 Haziran 2019 - 10:22 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 - 10:24

Yıl Sonu Mesleki Çalışma Programı çalışmaları kapsamında EBA’da konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere hitap etti. Eğitimin bir ekip işi olduğunu ve bu ekibin en büyük halkasının öğretmenler olduğunu vurgulayan Selçuk, yeni ortaöğretim sistemi gereğince ders saatleri azaltıldığında norm kadro veya ders ücretleri ile ilgili bir sıkıntı yaşanmayacağını söyledi. Tüm çalışmaları şeffaf olarak öğretmenler ile paylaşarak yürüttüklerini ifade eden Selçuk, geri bildirimlere göre değişiklikler yaptıklarını belirtti. Ortaöğretim tasarımı ile ilgili görüşlerini açıkladıklarını hatırlatan Selçuk, Temmuz ayı sonuna kadar gereken değişiklikleri yapacaklarını ifade etti.

Milli eğitim çalışmalarının başlatıldığı bu sabah kendisinin de öğretmenler odasında olduğunu söyleyen Selçuk, göreve başladığından bu yana birçok okulda sayısız öğretmenler ile bir araya geldiğini dile getirdi. 2023 Eğitim Vizyonu'nu anlatırken aynı yeri işaret ettiğini belirten Selçuk, öğretmenleri merkeze alan bir bakış açısıyla hareket ettiklerini söylediğini hatırlattı.

Öğretmen odalarının iç tasarımını yeniden oluşturdukları bilgisini veren Bakan Selçuk, öğretmen odalarını öğretmenlerin keyifle vakit geçirebileceği ve çalışabileceği yaşam alanları haline getirmenin hedefleri olduğunu vurguladı.

Bu haber 800 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort