Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Öğretmenlere Bayram Mesajı

Milli Eğitim Bakanı İSmet Yılmaz öğretmenlere mesaj gönderdi.

04 Temmuz 2016 - 09:43

ÖZEL HABER- Milli Eğitim Bakanı İSmet Yılmaz öğretmenlere mesaj gönderdi. Bakan Yılmaz öğretmenerin cep telefonlarına SMS (kısa mesaj) şeklinde gönderdiği mesajda öğretmenlerin ve ailelerinin bayramını kutladı.

başbakan Ahmet Davutoğlu hükumeti döneminde Milli Eğitim bakanlığı yapan Nabi Avcı'nın bakanlıktan alınmasının ardından yeni MEB Bakanı olan İsmet Yılmaz da diğer bakanlar gibi öğretmenlere mesaj gönderme geleneğini sürdürüyor.

Öneli günlerde öğretmenlere mesaj gönderme geleneğini devam ettiren Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz yarın kutlanacak olan ve 9 gün tatil ilan edilen Ramazan bayramı nedeni ile öğretmenlere bir mesaj gönderdi. 

Yılmaz öğretmenlerin cep telefonlarına gönderdiği kısa mesajda şunları söyledi;

Değerli Öğtetmenimi Sizin ve ailenizin bayramını tebrik eder; sevdiklerinizle nice mutlu bayramlar geçirmenizi dilerim.

İsmet Yılmaz

Milli Eğitim Bakanı

TEMMUZ ÖĞRETMEN MAAŞLARI KADEME VE DERECELERE GÖRE TIKLAYINIZ

İsmet Yılmaz'dan bekneltiler;

Milli Eğitim bakanlığına atanması ile birlikte öğretmenlerin yeni bakandan talep ve beklentileri çok fazla oldu. yenibakandan öncelikle atama bekleyen öğretmenler talepte bulundu. Ağustos ataması bekleyen ve 30 bin öğretmen alımı hayali kuran öğretmenler Bakan Yılmaz'ın açıklamaları ile adeta şoke oldu. Yılmaz, artık Ağustos ataması yapılmayacak dedi. Bunun üzerinde Şubat atamasında 60 bin atama bekleyen öğretmenlere yeni bir açıklama ve icraat ile Şubat ayında sözleşmeli alımlar yapılacağı açıklaması geldi. Yeni hayal kırıklığını yaşayan öğretmenler bu durumu değerlendirirken bir açıklama daha geldi ve öğretmenlerin sözleşmeli  alımının mülakat (sözlü sınav) ile olacağı haberi geldi. 

Kadrolu öğretmenler ise öğretmenlerin maaş ve ek ders ücretlerinin artırılması, özlük haklarının geliştirilmesi, 3600 ek gösterge, rotasyon, zorunlu hizmet ve atamalarda öğretmenleri sevindirecek adımlar atılmasını bekliyor.

Sendikalar ise mahkeme kararlarının uygulanmasını, idareci atamalarında adil davranılmasını talep ediyor.

FACEBOOK ATAMA- EĞİTİM VE ÖĞRETMEN HA BERLERİ -ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi