Milletvekilinden İl Milli Eğitim Müdürüne İstifa Çağrısı!

Vekili olduğu ilin sınavlardaki başarısının her yıl düşmesinden il milli eğitim müdürünü sorumlu tutan milletvekili, istifa çağrısı yaptı.

Milletvekilinden İl Milli Eğitim Müdürüne İstifa Çağrısı!
03 Ağustos 2019 - 12:29

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında uygulanan son merkezi sınav sonuçlarına göre Aydın'ın başarı sıralamasında 43. sıraya kadar gerilemesinin ardından konuyu TBMM Başkanlığı'na önerge vererek gündeme getirdi. LGS sınavındaki başarısızlıktan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş'u sorumlu tutan Bülbül, müdürü istifaya davet etti.

Geçmiş yıllarda Aydın'ın eğitim alanında daha iyi bir noktada olduğunu anımsatan Bülbül, il milli eğitim müdürünü tanıdığını, ortada bir başarısızlık varsa gereğinin yapılması gerektiğini belirterek, Seyfullah Okumuş'u istifaya çağırdı. AKP'nin 17 yıllık iktidar döneminde “Milli Eğitim” diye bir şey kalmadığını öne süren Bülbül, 15 Temmuz öncesinde yargıyı cemaatlerin eline bıraktıkları gibi şimdi de eğitimi cemaatlerin eline bıraktıklarını savundu.

Aydın’ın Efeler ilçesindeki eski SGK binasını, Osmanlı döneminden kalma bir konağı, Fen Lisesi'nin ek binasını ve Nazilli'de FETÖ'den kalan öğrenci yurdunun hangi cemaate verildiğinin açıklanmasını isteyen Birgül, 15 Temmuz’u tekrar yaşamamak için Atatürk devrimleri ışığında Milli Eğitim'e dönülmesi gerektiğini vurgulayarak hükümetin eğitim icraatlarını sert bir dille eleştirdi.

Bu haber 1523 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum