MHP'li Sancaklı Eğitim Bir Sen Hakkındaki Şok İddiayı Meclise Taşıdı

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı Kocaeli’de bulunan bazı okullarda görevli okul müdürlerinin, aday öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen’e üye olmaya zorladığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafın

11 Mart 2016 - 13:33

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı Kocaeli’de bulunan bazı okullarda görevli okul müdürlerinin, aday öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen’e üye olmaya zorladığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırılması üzere TBMM’ye soru önergesi sundu
MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı Kocaeli’de bulunan bazı okullarda okul müdürlerinin aday öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen’e üye olmaya zorladığı iddiasıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırılması üzere meclise soru önergesi sundu. Sancaklı, “Bu durumun aday öğretmenler üzerinde baskı oluşturacağı açıktır” ifadesine yer verdi.

 

İŞTE SANCAKLI’NIN SORULARI:

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde komşu lisenin okul müdürü ve malum sendikanın il başkanı nezaretinde hem de müdür odasına okuldaki aday öğretmenler çağırılıp sendikal teklif ve baskı yapılmış mıdır?

Eğer yapılmışsa, görevi kötüye kullanmanın, çalışanlarına ahlaksızca bu tür baskılar uygulamanın, Devletin makam ve onurunu böylesi sendikal tetikçilik adına kullanmanın bir cezası yok mudur?

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan Yahya Kaptan Anadolu Lisesi’nde okul müdürü aday öğretmeni makam odasına çağırıp psikolojik baskıyla üye yapmış mıdır?

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi’nde 9 tane aday öğretmen Eğitim Bir Sen’e kendi tercih ve istekleriyle mi üye olmuştur?

 Kudüs ve Filistin Destek Birliği'nden ziyaret
Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan 24 Kasım Anadolu Lisesi’nde okul müdürü makamına çağırdığı aday öğretmene sendikal telkinde bulunmuş mudur?

Eğer böylesi ahlaksız ve hukuksuz bir hadise yaşanmışsa, okul müdürünün üstlendiği bu vazife Ortaöğretim Yönetmeliğinin hangi maddesine dair bir davranıştır?

Kocaeli ili Kandıra ilçesinde bulunan Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ve İzmit ilçesinde bulunan Hızır Reis Ortaokulu’nda da aynı tablolar yaşanmış mıdır?

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan İzmit Lisesi, Atatürk Ortaokulu, İzmit Eğitim Uygulama Merkezi, Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 50.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, Atılım Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gölcük İlçesinde bulunan Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de bu baskılar uygulanmış mıdır?

Bakanlığınız okul müdürlerinin bu tehditkar tutumuna karşı ne tür adımlar atmıştır?

Eğer atmış ise bunlar nelerdir?

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciler kırbaçlanarak dövüldü iddiası
Öğrenciler kırbaçlanarak dövüldü iddiası
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması